1inch (1INCH) Coin Nereden Alınır?

1inch

1inch (1INCH)

$ 0.975090 1.83%

1inch (1INCH) Coin Nedir?

Merkezi olmayan bir borsa (DEX) toplayıcısı olan 1INCH, merkezi olmayan borsaları taramanızı ve en iyi fiyatı bulmanızı sağlayan ve bunları tek bir platformda birleştiren protokoldür. Kasım 2020’de v2 güncellemesini çalıştıran 1INCH, kullanıcılara merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının yanı sıra 21 farklı merkezi olmayan borsadan fiyat bilgisi sağlar.

Fikir ilk olarak ETH New York Hackathon’da Sergej Kunz ve Anton Bukov tarafından bulundu ve daha sonra yatırımcılarla yapılan görüşmeler sonucunda Binance Labs, Galaxy Digital ve Pantera Capital’dan 15 milyon dolarlık yatırım aldılar.

1INCH, birden fazla borsa ile likidite sunabileceğiniz protokollerdeki oranları karşılaştırır. Kullanıcıların fonlarını tutmaz. Bunun yerine, fonlar kullanıcıların cüzdanlarında tutulur. Kullanıcıların kendi paraları vardır. Alım satım işlemleri ise kullanıcının kendi inisiyatifindedir. Bir kimlik doğrulama ve hesap oluşturmanız gerekmez. Aksine cüzdanınızı bağlayabilir ve işlem gerçekleştirebilirsiniz. 1INCH’te tutulan bir rezerv olmadığı için bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğraması pek olası değildir.

2020 sonunda devreye alınan V2 platformu sayesinde işlemler daha hızlı ve ucuz hale geldi. Böylece daha karmaşık işlemler ekledi ve fiyatları düşük tuttu. Özellikle karşılığında yeniden yönlendirilen para kullanımı sayesinde, Aave (AAVE) ve Compound (COMP) borç verme platformlarında işlem yapmanızı sağlar.

1inch (1INCH) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes 1INCH coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. 1inch coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

1inch (1INCH) Coin Kaç TL?

1inch (1INCH) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

15.51
1inch
1inch (1INCH)
1h0.57%
24h1.83%
TRY
USD
EUR

1inch (1INCH) Coin Yorumları

1inch (1INCH) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://1inch.exchange/#/
Whitepaper
https://whitepaper.io/document/618/1inch-whitepaper
Github
https://github.com/1inch-exchange
Medium
https://1inch-exchange.medium.com/
Documentation
https://docs.1inch.io/api/
Telegram
https://t.me/OneInchNetwork
Discord
https://discord.com/invite/1inch
Youtube
https://www.youtube.com/channel/UCk0nvK4bHpteQXZKv7lkq5w