Algorand (ALGO) Coin Nereden Alınır?

algorand

Algorand (ALGO)

$ 0.433193 4.86%

Algorand (ALGO) Coin Nedir?

Algorand, özel izin gerektirmeyen açık kaynak kodlu, ölçeklenebilir ve güvenli Pure Proof of Stake (PPoS) blok zinciri olarak tanımlanabilir. Algorand’ın amacı, PPoS konsensüs mekanizması ile birlikte, güvenlik ve performans üzerinde yoğunlaşarak, herkesin ağa katılabileceği bir ekosistem oluşturmaktır. Algorand blok zinciri, dünyanın önemli finansal aracılarından daha yüksek bir ödeme işleme hızını garanti etmektedir.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Algorand için “Blockchain sistemleri ademi merkeziyetçilik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik özelliklerinden en fazla ikisine sahip olabilir. Bu, üçünün hepsine sahip olmak istiyor” demiştir.

Algorand’ın adı “Algorithmic Randomness”ın kısaltmasından gelmektedir. Projenin adlarında “algoritmik rastgelelik” kullanmasının bir nedeni var; bu, bir sonraki geçerli işlem bloğunu oluşturan doğrulayıcıları seçmek için kullandığı rastgelelik yöntemidir.

Algorand, Bitcoin’in PoW (İş Kanıtı) madenciliğine yanıt olarak ortaya çıkmıştır. Çünkü: bilgi işlem verimsizliğine ve madenciliğin merkezileşmesine neden olan bir konsensüs mekanizmasıdır. Algorand, birçok grup tarafından Blockchain 3.0 olarak anılır. Bunun nedeni, ALGO’nun Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunlarını, güvenliğini ve ademi merkeziyetçiliğini bozmadan ortadan kaldırabilmesidir.

Algorand (ALGO) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Algo coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3. Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Algorand coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Algorand (ALGO) Coin Kaç TL?

Algorand (ALGO) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

6.91
algorand
Algorand (ALGO)
1h0.91%
24h4.86%
TRY
USD
EUR

Algorand (ALGO) Coin Yorumları

Algorand (ALGO) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://www.algorand.com/
Whitepaper
https://www.algorand.com/technology/white-papers
Github
https://github.com/algorand
Medium
https://medium.com/algorand
Documentation
https://developer.algorand.org/docs/
Community
https://v1.cosmos.network/community
Telegram
https://t.me/algorand
Discord
https://discord.gg/YgPTCVk
Youtube
https://www.youtube.com/algorand