Arweave (AR) Coin Nereden Alınır?

arweave

Arweave (AR)

$ 15.41 1.83%

Arweave (AR) Coin Nedir?

Arweave, ilk kez gerçekten kalıcı veri depolaması oluşturan yeni bir erişim konsensüs mekanizması kanıtına dayanan yeni bir veri depolama blok zinciri protokolüdür. Arweave tam olarak bir blok zinciri değildir. Arweave, çoğu kripto para birimi için tipik tasarım olan işlemleri ve verileri içeren bir blok zinciri yerine, verilerini bir blok grafiğinde depolar.

Arweave, bin yıllık merkezi olmayan veri kullanılabilirliği sorununu çözmektedir. Bir kez ödeme yaptıktan sonra sonsuza kadar kullanım imkanı sunmaktadır.

Amacı, normal kütüphanelerden farklı bir şey inşa etmektir: sonsuza kadar devam ederse dijital bir arşiv olmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, Arweave’in, her ikisi de veri depolama hizmetleri satın almak ve satmak isteyen kullanıcılar için pazarlar oluşturmak amacıyla kripto para birimleri kullanan Filecoin ve Siacoin gibi diğer merkezi olmayan depolama platformlarıyla pek çok ortak noktası vardır.

Bu iddialı protokoller gibi Arweave de Google, Amazon ve Microsoft gibi mevcut depolama devlerinin hakim olduğu bir pazarı bozmaya çalışıyor. Bununla birlikte, Arweave’i rakiplerinden ayıran şey, AR kripto para birimi etrafında oluşturulan benzersiz teşvikler yoluyla verileri kalıcı olarak depolama taahhüdü.

Arweave’in tasarımı, teorik olarak, verileri depolayan kişilerin, merkezi olmayan depolama hizmeti için ilk ödemeler yapıldıktan sonra bile gelir elde etmesini sağlaması gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, Arweave’de depolanan dosyalara geleneksel web tarayıcıları aracılığıyla erişilebilir. Bu nedenle herhangi bir özel cüzdan veya blok zinciri hizmeti gerektirmezler. Geliştirme aşamasındaki diğer dikkate değer özellikler arasında, kullanıcılarının yasa dışı içeriği denetlemesine olanak tanıyan bir oylama mekanizması yer alıyor.

Arweave (AR) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Arweave coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Arweave coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Arweave (AR) Coin Kaç TL?

Arweave (AR) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

246.25
arweave
Arweave (AR)
1h1%
24h1.83%
TRY
USD
EUR

Arweave (AR) Coin Yorumları

Arweave (AR) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://www.arweave.org/
Whitepaper
https://www.arweave.org/files/arweave-lightpaper.pdf
Github
https://github.com/ArweaveTeam/arweave
Medium
https://medium.com/@arweave
Documentation
https://docs.arweave.org/info/