Avalanche (AVAX) Coin Nereden Alınır?

avalanche-2

Avalanche (AVAX)

$ 23.15 3.78%

Avalanche (AVAX) Coin Nedir?

Avalanche, uygulamaları, finansal varlıkları, ticareti ve diğer hizmetleri çalıştırmak için akıllı sözleşmeleri kullanan merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolüdür. Avax ağı, akıllı sözleşmeleri bir saniyenin altında sonuçlandırabilen bir alt yapıya sahiptir. Avalanche, kullanıcıların akıllı sözleşmeler ve diğer en son teknolojileri kullanarak herhangi bir varlık türünü oluşturabileceği veya takas edebileceği ve merkezi olmayan bir şekilde kontrol edebileceği küresel bir varlık değişimi olmayı hedefliyor. DeFi platformu, Ağustos 2020‘de özel ve kamu yatırımlarından 60 milyon dolar topladıktan sonra Eylül 2020’de ana ağını başlattı.

Avalanche, Emin Gün Sirer, Kevin Sekniqi ve Maofan “Ted” Yin olmak üzere üç kurucu ortak tarafından kurulan Ava Labs tarafından kuruldu. Proof of-stake (PoS) protokolünü kullanır ve işlemlerin, bir iş kanıtı blok zincirinde maliyetinin çok daha az bir kısmı için saniyeler içinde gerçekleşmesine izin verir. İşlemleri bir saniyeden kısa sürede onaylayan Avax, Ethereum alternatifi olarak görülüyor. Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunlarıyla birlikte AVAX coin‘in değeri önemli ölçüde arttı.

Avalanche (AVAX) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Avax coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Avalanche coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Avalanche (AVAX) Coin Kaç TL?

Avalanche (AVAX) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

378.27
avalanche-2
Avalanche (AVAX)
1h3.63%
24h3.78%
TRY
USD
EUR

Avalanche (AVAX) Coin Yorumları

Avalanche (AVAX) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://www.avalabs.org/
Whitepaper
https://www.avalabs.org/whitepapers
Medium
https://medium.com/avalabs
Github
http://github.com/ava-labs
Documentation
https://docs.avax.network/
Discord
https://chat.avalabs.org/
Telegram
https://t.me/avalancheavax