Binance Coin (BNB) Nereden Alınır?

Binance Coin (BNB) Nedir?

Temmuz ayında bir ICO sırasında başlatılan ve başlangıçta ERC-20 token’ı olarak yayınlanan BNB, Binance ekosisteminin hem Binance Smart Chain hem de Binance Chain için kullanılabilen yerel kripto para birimidir. BNB aslında, Binance Chain ve Binance DEX platformlarında stake etmek, işlem ücretlerini ve transferler ücretlerini ödemek için kullanılır. BNB, Binance Smart Chain’de akıllı sözleşmeler yürütmek için de kullanılabilir.

Ağ güvenliğine katılmak veya ek BNB ödülleri kazanmak isteyenler için BNB, akıllı bir sözleşmeyle stake edilebilir. Kullanıcılar isterlerse, BNB’lerini kendi seçtikleri bir Binance Smart Chain doğrulayıcısına devredebilir ve belirli bir oranda ödüller kazanabilir.

Akıllı sözleşmeleri destekler ve yeni bir konsensüs mekanizmasına dayanır. BSC, ağ mutabakatı sağlamak ve blockchain güvenliğini sağlamak için hem Proof of Stake (PoS) hem de Proof of Authority (PoA) konsensüs mekanizmalarını Proof-of-Stakeed Authority (PoSA) adı altında birleştirir. PoA, saldırıların %51’ini engelleme kapasitesi ve Bizans saldırılarına karşı toleransı ile bilinir.

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Bnb coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Binance coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Binance Coin (BNB) Kaç TL?

Binance Coin (BNB) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

Binance Coin (BNB) Yorumları

Binance Coin (BNB) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://www.binance.org/en
Github
https://github.com/binance-chain/
Documentation
https://docs.binance.org/
Community
https://www.binance.com/en/community