Binance’a Nasıl Para Yatırılır? Binance Hesabına Para Yatırma, Çekme ve Gönderme İşlemi

Binance'ye Nasıl Para Yatırılır

Yüksek kazanç oranları kazanmak için Bitcoin ve diğer kripto paralardan almak son zamanların en çok konuşulan olaylarından biri olmayı başardı. Doğru kripto paralara yatırım yapan ve sabırla bekleyen birçok kişi kripto paralardan yüksek kazançlar elde ediyor. Elbette piyasada herkes kazanmıyor ve bilinçsiz yatırımlar, güvenilir olmayan borsalar nedeniyle borç batağına girenler var.

Kripto para piyasaları oldukça hareketlidir ki 7 gün 24 saat aralıksız işlem açılmaktadır. Bir sabah uyandığınızda yatırımınız 100 katına çıkmış veya tamamen erimiş olma ihtimalini asla unutmayın. Eğer yatırımınız zarardaysa kesinlikle satmayın. Satmadığınız kripto para projesi olan doğru bir yatırım ise illaki bir gün sizin aldığınız seviyeye ulaşacak ve kar almanızı sağlayacaktır.

Kripto satın almak için dünyanın en çok tercih edilen borsalarından biri olan Binance borsasını kullanmanızı öneririz. Binance dünya çapında onlarca ülkeye hizmet veren borsalardan biri olmakla beraber CoinMarketCap verilerine göre işlem hacmi bakımından da dünyanın en büyük kripto para borsasıdır.

Binance’a Nasıl Para Yatırılır?

1.Adım: Binance Global hesabına para yatırmak için öncelikle Binance hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Binance hesabı ile binlerce kripto paralardan dilediğinizi aşağıdaki kayıt ol butonunu kullanarak %0 komisyon oranlarıyla satın alabilirsiniz.

2.Adım: Binance hesabı oluşturduktan sonra Play Store’dan veya Apple Store’dan Binance TR uygulamasını indirin. Uygulamayı indirdikten sonra, Giriş Yap/Kayıt Ol’a tıklayarak “Binance.com hesabıyla oturum açın” seçeneğini kullanın. Uygulamadan kayıt olursanız Binance Global hesabına para transferi yapamazsınız. Binance Global hesabı oluşturmadıysanız yukarıda yer alan Binance Kayıt Ol butonu ile Binance Global hesabı oluşturun.

3.Adım: Binance TR hesabınızdan Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile Havale işlemi yaparak 7/24, diğer tüm bankalardan EFT işlemi ile mesai saatleri içerisinde ücret ödemeden Türk Lirası yatırabilir veya çekebilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Cüzdan > Yatırma > TRY adımını izleyin.

4.Adım: Hesabınıza Türk Lirası yatırdıktan sonra Al-Sat > USDT/TRY adımını izleyerek yatırdığınız Türk Lirası ile USDT yani dolar satın alın.

5.Adım: Satın aldığınız USDT’yi Cüzdan > Transfer seçeneği ile Binance Global hesabınıza transfer edin. Buradan Binance mobil uygulamasını indirerek veya binance.com adresinden giriş yaparak, işlemlerinizi Binance Global borsası üzerinden yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Binance TR’den Binance Global’e Para Transferi Ücretli mi?

Binance TR, TRY, USDT veya kripto para varlıklarınızı Binance Global hesabınıza aktarmanızı sağlar ve transfer işlemlerinden ücret kesintisi yapılmamaktadır. Binance Global hesabınızdan’da aynı şekilde Binance TR hesabınıza TRY, USDT veya kripto para varlıklarınızı transfer edebilir, dilediğiniz banka hesabına ücretsiz çekim yapabilirsiniz.

Binance TR Hesabına Hangi Bankalardan Para Transferi Yapılır?

Binance TR, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Akbank, VakıfBank, Ziraat Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası, DenizBank, HSBC, ING Bank, Halkbank, Fibabanka, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Burgan Bank ve Odeabank gibi Türkiye’de bulunan 50’den fazla bankadan para transferi kabul etmekdir.

Binance TR ile Binance Global Arasındaki Fark Nedir?

Binance TR hesabı ile ADA, ACAX, BNB, BTC, CHZ, DOGE, EOS, ETH, HOT, LINK, MATIC, SHIB, XLM ve XRP gibi yaklaşık 30 kripto para satın alabilirsiniz. Binance Global hesabı kullanarak ise dünya genelinde popüler binlerce kripto para arasından dilediğinizi satın alabilirsiniz.