Bitcoin (BTC) Nereden Alınır?

bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 29,148.00 2.48%

Bitcoin (BTC) Nedir?

Bitcoin (BTC), üçüncül müdahalelere karşı korumalı merkesizleştirilmiş bir kripto para birimidir. Satoshi Nakamato adlı kişi ya da kişiler tarafından 2008 krizi sonrası yayınlanan Bitcoin’e dair teknik yazılar, 2009 yılında halka açık ağ olarak kullanıma başladı. Günümüzde en başarılı kripto para “1. nesil blockchain” olarak adlandırıldı. Kısa süre içerisinde günümüz finansal düzenine karşı yükselişe geçen Bitcoin ağındaki işlemleri takip etmek mümkün, ancak işlemin kim tarafından gerçekleştirdiğini öğrenmek imkansızdır.

Otoritelerden bağımsız, merkeziyetsiz finans yapısı ve kontrole tabii tutulamadığından Bitcoin’in değeri sıfırdan, binlerce dolara kadar yükselmiştir. Bitcoin’in benimsenmesi ve fiyatının her geçen gün artmasıyla birçok kripto para birimi daha ortaya çıkmıştır. Bu kripto paralara altcoin denmektedir. Bitcoin fiyatını en çok etkileyen etkenlerden biri arz talep olmakla beraber blockchain platformunda üretilebilecek maksimum Bitcoin miktarının 21 milyon adetle sınırlı olmasıdır.

Blokzincir altyapısıyla oldukça güvenilir olan BTC ağı, kullanıcılara güvenli, hızlı ve dünyanın her yerine düşük maliyetli bir transfer işlemi olanakları sağlar. Merkezi olmayan bu sistemin bir kişi veya otorite tarafından kapatılması, kontrol edilmesi mümkün olmayacaktır. Kullanıcılar kullandıkları borsaların veya cüzdanların limitlerine göre transfer işlemleri gerçekleştirebilirler.

Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Bitcoin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. BTC nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Kaç TL?

Bitcoin (BTC) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

461,771.39
bitcoin
Bitcoin (BTC)
1h0.49%
24h2.48%
TRY
USD
EUR

Bitcoin (BTC) Yorumları

Bitcoin (BTC) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://bitcoin.org/tr/
Github
https://github.com/bitcoin/bitcoin/graphs/commit-activity