Bitcoin Cash (BCH) Nereden Alınır?

bitcoin-cash

Bitcoin Cash (BCH)

$ 178.88 0.93%

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Bitcoin Cash mikro ücretler, hızlı ödemeler, yüksek işlem kapasitesi (büyük bloklar) ve gizlilik ile sağlam küresel para olmayı hedefleyen eşler arası bir elektronik nakit sistemidir.

Bitcoin Cash, maksimum blok boyutunu 1 megabayttan 8 megabayta yükselten ve sonuçta 1 Ağustos 2017’de bir hard fork’a yol açan bir Bitcoin yükseltme teklifi sonucunda ortaya çıkmıştır. O zamandan beri, yeni bir zorluk ayarlama algoritması, yeni işlem kodlarının desteği, Schnorr İmzaları ve blok boyutundaki diğer uzantılar gibi ek değişiklikler ağa entegre edildi.

Bitcoin Cash, Bitcoin ile aynı SHA-256d tabanlı Proof-of-Work konsensüs mekanizmasını kullanır. Ayrıca Bitcoin Cash, 10 dakikalık blok süresine sahiptir ve toplam arzı sadece 21 milyon adettir.

16 Kasım 2018’de Bitcoin Cash blok zinciri, Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin Cash SV olmak üzere iki farklı zincirin oluşmasıyla sonuçlanan başka bir hard fork yaşadı. O zamandan beri, Bitcoin Cash ABC, yaygın olarak BCH kısaltmasını kullandı ve Bitcoin Cash olarak anılmaya başlandı.

Bitcoin Cash ağı, 15 Kasım ve 15 Mayıs tarihlerinde yılda iki kez protokol yükseltmesi gerçekleştirir. Bu yükseltmeler, bütün düğüm operatörleri için gereklidir.

Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Bitcoin Cash nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Bch coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Bitcoin Cash (BCH) Kaç TL?

Bitcoin Cash (BCH) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

2,922.88
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH)
1h0.37%
24h0.93%
TRY
USD
EUR

Bitcoin Cash (BCH) Yorumları

Bitcoin Cash (BCH) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://bitcoincash.org/
Github
https://github.com/zquestz/bitcoincash