Bitcoin Gold (BTG) Coin Nereden Alınır?

bitcoin-gold

Bitcoin Gold (BTG)

$ 22.11 3.52%

Bitcoin Gold (BTG) Coin Nedir?

Bitcoin Gold (BTG), ASIC madenciliğini engellemek için komut dosyası işlevinde bir değişiklik ve arzda bir değişiklik getiren bir Bitcoin çatalıdır. Orijinal Bitcoin blok zincirinden Bitcoin Gold çatalı 24 Ekim 2017’de 491407 blok yüksekliğinde gerçekleşti. Koddaki iyileştirmeler, geliştiriciler arasındaki farklılıklar veya değişen hedefler de dahil olmak üzere kripto para birimlerinin bir hard fork yaşaması için birçok neden var.

Bitcoin Gold çatalın belirtilen amacının, Bitcoin’i tekrar merkezi olmayan hale getirmek olduğu biliniyor. Bitcoin Gold, yüksek bellek gereksinimlerine sahip Equihash (SHA256’ya karşı) bir İş Kanıtı (PoW) konsensüs algoritması üzerinde çalışır. Bu da Uygulamaya Özel Entegre Devre (ASIC) makinelerinin madencilik yapmasını karsız kıldığı için bu makinelerin madencilik yapmamasını sağlar.

Buna ek olarak, Bitcoin Gold’un arzı, özel geliştirici fonu için değerlendirmek üzere 8000 BTG’yi önceden çıkarmıştı. Bu paraların doğrudan Bitcoin Gold’un kurucusu Jack Liao’nun cüzdanına gittiği söylendi, ancak aslında Bitcoin Gold ağının korunmasına ve büyümesine yardımcı olmak için bir bağış olarak ayrıldılar. Bitcoin gibi, Bitcoin Gold (BTG), bir değer deposu ve değişim aracı olarak kullanılmayı amaçlamaktadır.

Bitcoin Gold (BTG) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Bitcoin Gold nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Bitcoin Gold coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Bitcoin Gold (BTG) Coin Kaç TL?

Bitcoin Gold (BTG) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

361.27
bitcoin-gold
Bitcoin Gold (BTG)
1h0.18%
24h3.52%
TRY
USD
EUR

Bitcoin Gold (BTG) Coin Yorumları

Bitcoin Gold (BTG) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://bitcoingold.org/
Whitepaper
https://bitcoingold.org/wp-content/uploads/2017/10/BitcoinGold-Roadmap.pdf
Github
https://github.com/BTCGPU/BTCGPU
Medium
https://medium.com/@btcgpu
Telegram
https://t.me/BitcoinGoldHQ
Discord
https://discord.gg/HmVUU6S
Youtube
https://www.youtube.com/channel/UCmYIP4GQdsBIevQtx8k6Bcw