Cardano (ADA) Coin Nereden Alınır?

cardano

Cardano (ADA)

$ 0.527534 2.38%

Cardano (ADA) Coin Nedir?

Cardano, eşler arası işlemleri (P2P) kolaylaştırmak için yaratılmış açık kaynaklı ve merkeziyetsiz bir Hisse Kanıtı (Proof of Stake-PoS) blok zinciri ağıdır. Akıllı sözleşmelerin uygulanmasını kolaylaştıran, üst düzey güvenlik önlemleri ile hem uyarlanabilir hem de ölçeklenebilir bir platform sağlayan katmanlı bir mimariye sahiptir.

Cardano blok zinciri 2017 yılında yapılan testlere göre saniyede 257 işlem (TPS) gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. Daha iyi bir karşılaştırma yapacak olursak, Bitcoin sadece 3-6 TPS, Ethereum 1.0 ise 15 TPS kapasitesine sahiptir. Açıkçası, ADA Coin birinci ve ikinci nesil zincirlerin toplamından daha yüksek sayıda işlem işleme kapasitesine sahiptir.

ADA, Cardano’nun yerel kripto para birimidir. Platformun, katılımcılarının eşler arası transferler yapmak ve stake yaparak gelir elde etmek için kullandıkları dijital bir varlıktır. Kripto paralarını da stake eden tüm ADA sahipleri, özellikle Cardano’nun kendi cüzdanlarını kullandıklarında, bir düğüm işlevi gördükleri için doğrulayıcı olarak kabul edilebilir.

Cardano (ADA) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Cardano nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Ada coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Cardano (ADA) Coin Kaç TL?

Cardano (ADA) Coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

8.43
cardano
Cardano (ADA)
1h0.4%
24h2.38%
TRY
USD
EUR

Cardano (ADA) Coin Yorumları

Cardano (ADA) Coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://cardano.org/
Github
https://github.com/input-output-hk/cardano-sl
Documentation
https://docs.cardano.org/
Telegram
https://t.me/CardanoAnnouncements