Celo (CELO) Coin Nereden Alınır?

celo

Celo (CELO)

$ 0.849376 3.29%

Celo (CELO) Coin Nedir?

Celo, çeşitli dağıtılmış uygulamaları, akıllı sözleşme geliştirmeyi, e-posta adreslerini ve telefon numaralarını ortak anahtar olarak kullanarak ödemeleri destekleyen açık kaynaklı bir platformdur. Celo, doğrudan bir e-posta adresini veya telefon numarasını ortak anahtar olarak kullanarak, kimlik tabanlı şifrelemenin bir çeşidi olan adrese dayalı şifrelemeyi önerir. CELO, Celo’nun yerel kripto para birimidir.

Yönetişim, ağ güvenliği ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. Yönetişim; ağ yönetişim kararları stake yoluyla oylanır. Ağ Güvenliği; CELO coin, ağı korumak, fikir birliğine katılmak ve ödüller kazanmak için kullanılır. İşlem Ücretleri; zincir üstü işlemler için ödeme yapmak için kullanılır. Celo ekosistemi, Celo protokolü, cUSD ve Celo geliştirici cüzdanından oluşmaktadır.

Celo protokolü; telefon numaralarını ve e-posta adreslerini açık anahtarlar olarak kullanan hisse kanıtı (PoS) blok zinciri protokolüdür. cUSD; Bir kripto varlık rezervi tarafından desteklenen ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin’dir. Celo Geliştirici Cüzdanı; merkezi olmayan telefon numarası doğrulamasını kullanarak cUSD ve CELO test token’larını göndermeye, almaya ve takas etmeye yarar.

Celo (CELO) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Celo coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Celo coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Celo (CELO) Coin Kaç TL?

Celo (CELO) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

14.16
celo
Celo (CELO)
1h1.55%
24h3.29%
TRY
USD
EUR

Celo (CELO) Coin Yorumları

Celo (CELO) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://celo.org/
Whitepaper
https://celo.org/papers
Github
https://github.com/celo-org
Medium
https://medium.com/celoorg
Documentation
https://docs.celo.org/
Telegram
https://t.me/celoplatform
Youtube
https://youtube.com/channel/UCCZgos_YAJSXm5QX5D5Wkcw