Celsius (CEL) Coin Nereden Alınır?

celsius-degree-token

Celsius Network (CEL)

$ 0.725970 6.00%

Celsius (CEL) Coin Nedir?

Celsius ağı, kullanıcıların yatırılan kripto para birimlerinden faiz kazanmalarına veya kripto garantili krediler almalarına olanak tanıyan, düzenlenmiş, SEC uyumlu bir borç verme platformudur. Celsius Ağı, Cel’de barındırılan hesaplardan ve kripto varlıklarının sistem dışına transferini en aza indirmeyi amaçlayan çeşitli kripto borsalarından oluşur.

Celsius, hızlı ve ücretsiz işlemler gibi geleneksel satış noktalarında görülen avantajları korurken mevduatlarından yüksek getiri sağlayarak kullanıcıları çekmeyi umuyor. CEL, kredi almak isteyen mevcut kripto yatırımcılarına kripto varlıklarını nakde çevirmeden dolar satın alma fırsatı sunar.

Sistem, kredi almak, ödül sağlamak ve ödeme yapmak için kullanılan yerel coin’ler CEL’e dayanmaktadır. Celsius, yatırılan fonları bir Ödünç Alınan Hisseler Havuzunda yönetir. Toplanan fonlar daha sonra dış borsalara ödünç verilir ve alınan faiz kullanıcılar arasında dağıtılır.

Celsius, borç verenlere ödenen dağıtımı belirlemek için, borç verenlere ödenen faizin, Celsius’un ödeme mekanizmasında yer alan günlerin ve yatırılan fonların bir fonksiyonu olduğu değiştirilmiş bir Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasını kullanır.

Ayrıca, Celsius, kullanıcının portföyündeki CEL coin miktarını yansıttığı bir sadakat programı uygular. Bir üye bir sonraki aşamaya geçerken, onlara bonus ödülleri ve kredi faizinde indirimler verilir. Celsius sistemi, borç verenler, borç alanlar, Celsius platformu ve dış döviz piyasaları adı altında dört farklı kategoriden oluşur.

Celsius (CEL) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Cel coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Celsius coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Celsius (CEL) Coin Kaç TL?

Celsius (CEL) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

11.60
celsius-degree-token
Celsius Network (CEL)
1h0.64%
24h6%
TRY
USD
EUR

Celsius (CEL) Coin Yorumları

Celsius (CEL) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://celsius.network/
Whitepaper
https://celsius.network/static/media/celsius-whitepaper.27574611.pdf
Github
https://github.com/CelsiusNetwork
Medium
https://blog.celsius.network/
Documentation
https://developers.celsius.network/portal
Telegram
https://t.me/joinchat/HYLRa0ReCxzSceDa25ovlg
Youtube
https://www.youtube.com/channel/UC3yZY7UVs-zPKBuyNuPinbQ