Chainlink (LINK) Nereden Alınır?

chainlink

Chainlink (LINK)

$ 6.94 0.37%

Chainlink (LINK) Nedir?

ChainLink temelde merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Oracle, gerçek dünya verilerini bulan, doğrulayan ve bu verileri akıllı sözleşmelerde kullanılmak üzere blok zincirine getiren bir aracıdır. Mevcut oracle’lar merkezidir ve tek bir başarısızlık noktasına sahipken, merkezi olmayan bir oracle’da tek bir başarısızlık noktası bulunmaz. ChainLink’in başarmak için tasarlandığı şey budur.

ChainLink’in amacı, zincir dışı ve zincir üstü ekosistemler arasında bir köprü oluşturmaktır. Bu nedenle, ChainLink mimarisi zincir üstü bileşenden ve zincir dışı bileşenden oluşur. Zincir üstü bileşen, Ethereum blok zincirinde dağıtılan zincir üstü sözleşmelerden oluşur. Bunlar da 3 ana sözleşmeden oluşurlar: itibar sözleşmesi, sipariş eşleştirme sözleşmesi ve toplu sözleşme. Blok zincirinde olmayan verilere erişmek isteyen kullanıcıların isteklerini işlerler.

ChainLink zincir dışı bileşeni, Ethereum ağına bağlı bir oracle düğümleri ağından oluşur (ve zamanla önde gelen tüm akıllı sözleşme ağlarını destekleyecektir). Bunlar, zincir dışı kaynaklardan istenen verileri toplar ve ilgili verileri, zincir dışı altyapı ile ChainLink‘in blok zinciri arasında etkileşime izin veren çekirdek düğüm yazılımı olan ChainLink Core aracılığıyla işler.

Zincir dışı oracle operatörleri, verilerin toplanmasına ve iletilmesine katkılarından dolayı ChainLink’in ERC-20 belirteci olan LINK ile ücretlendirilir. Zincir dışı düğümler, geliştiricilerin, veri toplamayı kolaylaştırmak için diğer programları barındırmak için operatörlerin kullandığı eklentileri entegre etmesine de olanak tanır.

Chainlink (LINK) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Chainlink coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Chainlink nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Chainlink (LINK) Kaç TL?

Chainlink (LINK) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

110.90
chainlink
Chainlink (LINK)
1h1.1%
24h0.37%
TRY
USD
EUR

Chainlink (LINK) Yorumları

Chainlink (LINK) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://chain.link/
Whitepaper
https://chain.link/whitepaper
Github
https://github.com/smartcontractkit/chainlink
Documentation
https://link.smartcontract.com/whitepaper
Telegram
https://t.me/chainlinkofficial
Discord
https://discord.gg/aSK4zew
Youtube
https://www.youtube.com/chainlinkofficial