Compound (COMP) Coin Nereden Alınır?

compound-governance-token

Compound (COMP)

$ 65.12 6.15%

Compound (COMP) Coin Nedir?

Compound Finance, kripto para birimi ödünç alma ve ödünç verme işlemlerine olanak tanıyan merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolüdür. Comp, kripto para birimleri için likit piyasalar oluşturarak bu işlevi yerine getirir.

COMP, platforma fon sağlayarak faiz kazanmanıza olanak tanır. Ayrıca COMP, kullanıcıları COMP coin’leriyle kendi fonlarını tutmaya teşvik eder. Bu sayede faiz oranları ve diğer önemli kararlarda söz sahibi olursunuz. Son olarak, yatırımcılar protokolün nakit akışını kolayca görebilirler.

Compound platformunu finanse ettikten sonra, kripto paralarınızı emsal olarak göstererek ödünç alabilirsiniz. Platformun faiz oranları sabit değildir ve sizden aldığınız faizin yüzde 10’unu alır. Ancak, kullanıcılar yine de 15 saniyelik bir gecikmeyle paralarını alabilirler.

Kripto para varlıkları Compound protokolüne teminat olarak verildiğinde, teminat olarak verilen kripto paranın arz-talep dengesine ve teminat miktarına göre belirli bir miktar Token kazanılır. Ana varlık ve faiz geliri ile dilediğiniz zaman teminatınızı hesabınıza çekebilirsiniz.

Compound (COMP) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Comp coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3. Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Compound coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Compound (COMP) Coin Kaç TL?

Compound (COMP) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

1,050.89
compound-governance-token
Compound (COMP)
1h0.17%
24h6.15%
TRY
USD
EUR

Compound (COMP) Coin Yorumları

Compound (COMP) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://compound.finance/
Whitepaper
https://compound.finance/documents/Compound.Whitepaper.pdf
Github
https://github.com/compound-finance/
Medium
https://medium.com/compound-finance
Documentation
https://compound.finance/docs
Discord
https://compound.finance/discord