Cosmos (ATOM) Coin Nereden Alınır?

cosmos

Cosmos Hub (ATOM)

$ 11.08 0.10%

Cosmos (ATOM) Coin Nedir?

Cosmos (ATOM), internete yeni bir pencere açarak, yeni nesil internet teknolojisinin temeli olmayı hedefleyen ve bağımsız blok zincirlerinden oluşan merkezi olmayan bir ekosistemdir. 2019 yılında, ekosisteminin ağ geçidi olan Tendermint’in geliştiricileri Jae Kwon, Zarko Milosevic ve Ethan Buchman tarafından kurulan Cosmos diğer adı ile ATOM coin, birbirlerinden bağımsız blockchain sistemlerini birbirine bağlama özelliğine sahip kripto para birimi olarak bilinir. Cosmos coin kuruluş amacı diğer kripto para birimlerini bir araya getirmeye dayanmaktadır.

Herşeyin birlikte çalışmasını sağlamak için doğrulama merkezlerini etgere eden Cosmos, Hisse Kanıtı (PoS) konsensüsü kullanır. Oldukça güçlü bir pojeye sahip ekip, Paradigm ve Bain Capital gibi şirketlerin 9 milyon dolarlık VC finansmanı sayesinde popülerlik kazandı. Bu kripto para biriminde işlemler oldukça hızlıdır, alım satım ve takas işlemleri için ödenen ücret son derece düşüktür. Cosmos kripto para sistemine üye olmayan katılımcılar diğer kullanıcılara Atom Borç vererek sistemin belirlemiş olduğu faizi alarak para kazanma şansına sahip olurlar.

Cosmos (ATOM) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Atom coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Cosmos coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Cosmos (ATOM) Coin Kaç TL?

Cosmos (ATOM) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

177.06
cosmos
Cosmos Hub (ATOM)
1h0.38%
24h0.1%
TRY
USD
EUR

Cosmos (ATOM) Coin Yorumları

Cosmos (ATOM) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://cosmos.network/
Whitepaper
https://v1.cosmos.network/resources/whitepaper
Github
https://github.com/cosmos/cosmos-sdk
Medium
https://blog.cosmos.network/
Documentation
https://docs.cosmos.network/
Community
https://v1.cosmos.network/community
Telegram
https://t.me/cosmosproject
Discord
https://discord.gg/vcExX9T
Youtube
https://www.youtube.com/c/CosmosProject