Curve DAO Token (CRV) Coin Nereden Alınır?

curve-dao-token

Curve DAO Token (CRV)

$ 1.25 9.02%

Curve DAO Token (CRV) Coin Nedir?

Curve, Ethereum’da verimli stabil coin (Örn; Tether, DAI) ticareti için tasarlanmış bir likidite havuzu borsasıdır. CRV, Curve platformundaki yerel kripto para birimidir. Platform yönetiminde oy vermek ve likidite sağlayıcıları için bir ödül olarak kullanılır. Toplanan komisyon (FEE) ücretlerinin bir kısmı, CRV yakmak için kullanılır.

Curve, diğer merkezi olmayan borsalar olan UniSwap veya PancakeSwap gibi çalışır. Bununla birlikte, UniSwap ERC-20 token’larına odaklanırken ve PancakeSwap yalnızca Binance Smart Chain coin’lerinin ticaretini yaparken, Curve, stabilcoin ticareti yapmak ve bu pazar için likidite sağlamak için oluşturulmuştur. Karşılığında platform, çoğu merkezi olmayan borsa için bir standart olan küçük bir ücret alır.

Curve yalnızca stablecoin ticareti yaptığından, likidite sağlayıcıları, büyük değer dalgalanmalarına sahip token’ların alınıp satıldığı likidite havuzlarında meydana gelebilecek minimum kalıcı kayıp yaşar.

Curve platformu, Tether gibi ERC-20 stablecoin’leri arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır. Stablecoin ticareti, kripto piyasalarını kullanmanın en heyecan verici yolu olmasa da, stablecoin’ler günlük hacim açısından en çok satın alınan ve satılan kriptolar arasındadır.

Curve likidite havuzu, yearn.finance ile entegre edilmiştir. Token’ları boşta olsa bile likidite sağlayıcılarının verimini en üst düzeye çıkarmak için Aave ve Compound’u kullanabilir. Curve denetlenmiştir, ancak bu, belirli bir kripto para biriminde yaşanan (kendi sorumluluğu dışında olanlar) durumlara karşı yardımcı olacağı anlamına gelmez.

Curve DAO Token (CRV) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Crv coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Curve DAO token nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Curve DAO Token (CRV) Coin Kaç TL?

Curve DAO Token (CRV) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

19.97
curve-dao-token
Curve DAO Token (CRV)
1h0.4%
24h9.02%
TRY
USD
EUR

Curve DAO Token (CRV) Coin Yorumları

Curve DAO Token (CRV) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://curve.fi/
Whitepaper
https://curve.fi/whitepaper
Github
https://github.com/curvefi/curve-contract
Documentation
https://curve.fi/devdocs
Telegram
https://t.me/curvefi
Discord
https://discord.gg/9uEHakc