Dash (DASH) Coin Nereden Alınır?

dash

Dash (DASH)

$ 57.58 1.05%

Dash (DASH) Coin Nedir?

Dash, hızlı, merkeziyetsiz ve ucuz dünya çapında bir ödeme ağı oluşturmayı hedefleyen açık kaynaklı bir blok zinciri ve kripto para birimidir. Teknik incelemelere göre Dash, daha güçlü, gizli ve daha hızlı işlemler sağlayarak Bitcoin’in (BTC) eksik yanlarını iyileştirmek amacıyla ortaya çıkmıştır.

Ocak 2014’te piyasaya sürülen Dash, şu üç özelliğe dayanır: hız, gizlilik ve kullanılabilirlik.

Dash, bir Proof-of-Work (PoW) kripto para birimidir. X11 hash algoritması ve bir Ana Düğüm ağına (1000 DASH gerektirir) dayanır. Arz enflasyon oranı devamlı düşmektedir. 2150’de 0’a ulaşması bekleniyor.

Dash, yerleşik gizlilik işlevlerini içeren ilk kripto para birimiydi. Dash Coin özellikle, Coinjoin’in PrivateSend adlı bir uzantısını tanıttı. Merkezi olmayan bir karıştırma hizmetine benzemektedir. Protokol düzeyinde oluşturulmuş, kripto paraları tamamen değiştirilebilir (fungible) tutmak için tasarlanmıştır.

Dash (DASH) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Dash coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. DASH coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Dash (DASH) Coin Kaç TL?

Dash (DASH) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

940.85
dash
Dash (DASH)
1h1.48%
24h1.05%
TRY
USD
EUR

Dash (DASH) Coin Yorumları

Dash (DASH) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://www.dash.org/
Whitepaper
https://docs.dash.org/en/stable/introduction/about.html
Github
https://github.com/dashpay/dash
Medium
https://blog.dash.org/
Documentation
https://dashplatform.readme.io/
Telegram
https://t.me/dash_chat
Discord
https://discordapp.com/invite/PXbUxJB
Youtube
https://www.youtube.com/dashorg