Decred (DCR) Coin Nereden Alınır?

decred

Decred (DCR)

$ 37.25 1.54%

Decred (DCR) Coin Nedir?

Decred, hem Proof of Work (PoW) hem de Proof of Stake (PoS) içeren hibrit bir blok zinciridir. Blok ödüllerinin %60’ı PoW Madencilerine, %30’u PoS bilet sahiplerine ve blok ödüllerinin %10’u ekip hazinesini finanse etmek için verilir.

Decred, toplam arzının 21 milyon olması gibi, Bitcoin’den çeşitli tasarım öğelerini benimsemiştir. Bununla birlikte, blok süresi sadece 5 dakikadır (Bitcoin için 10 dakika), zorluğu her 12 saatte bir yeniden ayarlanır (144 blok) ve blok ödülü her 21 günde bir yüzde 1 azalır. Bitcoin’in her 4 yılda bir yarılanırken, DCR kademeli olarak ödülü azaltır.

Decred yatırımcıları, DCR Coin varlıklarını, paketlenmiş stake edilen DCR’yi temsil eden biletler halinde birleştirir. Bu biletler, kullanıcıların yönetime katılmanın yanı sıra blokları doğrulamaya ve stake ödüllerinin bir kısmını kazanmaya katılmalarına izin verir.

Decred (DCR) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Dcr coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Decred coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Decred (DCR) Coin Kaç TL?

Decred (DCR) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

594.04
decred
Decred (DCR)
1h0.65%
24h1.54%
TRY
USD
EUR

Decred (DCR) Coin Yorumları

Decred (DCR) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://decred.org/
Github
https://github.com/decred
Medium
https://medium.com/decred
Documentation
https://docs.decred.org/
Telegram
https://t.me/decred
Discord
https://discord.gg/GJ2GXfz
Youtube
https://www.youtube.com/decredchannel