DigiByte (DGB) Coin Nereden Alınır?

digibyte

DigiByte (DGB)

$ 0.012030 1.39%

DigiByte (DGB) Coin Nedir?

DigiByte (DGB), Ocak 2014’te piyasaya sürülen merkezi olmayan bir UTXO blok zinciridir. Proje, Litecoin kodu üzerine inşa edilmiştir, ancak birkaç değişiklik yapılmıştır. Şubat 2014’te proje, madencilik hash gücündeki üstel değişikliklere rağmen blok süresini sabitleyen gerçek zamanlı bir zorluk ayarlama mekanizması olan DigiShield‘ı tanıttı.

DGB’nin maksimum arzı 21 milyardır ve 2035 yılına kadar tamamen çıkarılacaktır. Toplam DGB arzının yüzde 0,5’i önceden kazılmıştır ve ilk topluluk üyelerine dağıtılmıştır. Ağın blok süresi 15 saniyedir ve SHA256d (BTC madencileri de kullanabilir), Skein, Qubit, Odocrypt (FPGA) ve Scrypt (LTC madencileri de kullanabilir) konsensüs algoritmaları ile madencilik yapılır.

Odocrypt konsensüs algoritması DigiByte ekibi tarafından geliştirilen ve otomatikleştirilmiş her 10 günde kendini değiştiren ASIC üstünlük önlemek için Temmuz 2019’da uygulandı. DGB, her blokta depolanması gereken bilgi miktarını azaltarak işlemleri hızlandırmaya yardımcı olan bir teknoloji olan SegWit’i entegre eden ilk blok zinciriydi. Bitcoin, SegWit’i ancak DGB kabul ettikten sonra kabul etmiştir.

DigiByte, saniyede 600‘e kadar işlemi (TPS) işleyebilir. Daha fazla ağ talebi olsaydı, bazı DGB geliştiricileri DigiByte’ın saniyede 2.000’den fazla işlemi gerçekleştirecek şekilde yükseltilebileceğini belirtti.

DigiByte (DGB) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Dgb coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. DigiByte coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

DigiByte (DGB) Coin Kaç TL?

DigiByte (DGB) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

0.191846
digibyte
DigiByte (DGB)
1h0.4%
24h1.39%
TRY
USD
EUR

DigiByte (DGB) Coin Yorumları

DigiByte (DGB) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
http://www.digibyte.io/
Whitepaper
https://digibyte.org/docs/infopaper.pdf
Github
https://github.com/DigiByte-Core
Medium
https://medium.com/@DigiByte_Official
Telegram
https://t.me/DigiByteCoin
Youtube
https://www.youtube.com/c/JosiahSpackmanDigiByte/