Dogecoin (DOGE) Nereden Alınır?

dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.090097 3.97%

Dogecoin (DOGE) Nedir?

Dogecoin (DOGE), dünya çapındaki tüm Shiba Inu’lar tarafından tercih edildiği bildirilen “meme” odaklı açık kaynaklı bir eşler arası kripto para birimidir. Litecoin’in (LTC) kaynak kodunun bir çatalı olarak, ilk bloğu Aralık 2013’te çıkarılmıştır.

Dogecoin, iş kanıtı (POW) olarak SHA256’yı kullanmasa da, Bitcoin gibi bir kripto para birimidir. Tenebrix ve Litecoin’den geliştirme ipuçlarını alan Dogecoin, şu anda basitleştirilmiş bir şifreleme türü kullanmaktadır.

Litecoin’in madencilik havuzlarıyla (ayrıca Scrypt hashing işlevini kullanarak) rekabeti önlemek için Dogecoin (DOGE), Auxiliary Proof of Work’e (AuxPoW) geçiş yaptı.

Dogecoin, herhangi bir bireysel şirket veya kişi tarafından işletilmemektedir. Teknik olarak, bazı kurucu veya sahip olunan kuruluşlar tarafından kararlaştırılmak yerine, fikir birliği ile kararlaştırılan kurallara göre çalışır.

Bitcoin’in 21 milyon maksimum arza sahip olmasının aksine, Dogecoin’in şu anda dolaşımda 129 milyar arzı vardır. Her yıl dolaşımdaki arz artmaya devam edecektir.

Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Dogecoin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Dogecoin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Dogecoin (DOGE) Kaç TL?

Dogecoin (DOGE) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

1.39
dogecoin
Dogecoin (DOGE)
1h1.89%
24h3.97%
TRY
USD
EUR

Dogecoin (DOGE) Yorumları

Dogecoin (DOGE) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://dogecoin.com/
Github
https://github.com/dogecoin/dogecoin
Documentation
https://github.com/dogecoin/dogecoin/blob/master/README.md
Discord
https://discord.gg/dogecoin