Ethereum Classic (ETC) Nereden Alınır?

ethereum-classic

Ethereum Classic (ETC)

$ 20.87 1.81%

Ethereum Classic (ETC) Nedir?

Ethereum Classic (ETC), Ethereum’un (ETH) bir hard forkudur. 2016 yılında, tartışmalı bir hard fork’un ardından, Ethereum ana hattı, yeni konsensüs kurallarına sahip, yeni bir ağ oluşturdu. Ana işlevi, merkezi olmayan uygulamaları ( DApp’ler ) barındırma ve destekleme yeteneğine sahip bir blok zinciri, akıllı sözleşme ağıdır. Kripto para biriminin adı ETC’dir.

Ethereum Classic, akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir bilgi işlem platformudur. Uygulamalar, telif, kesinti veya üçüncü taraf müdahalesi ihtimali olmadan tam olarak programlandığı gibi çalıştırılır. Ayrıca herkesin blok zinciri teknolojisi üzerinde çalışan merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına ve kullanmasına izin vermektedir.

Bitcoin gibi, kimse Ethereum Classic’i kontrol etmez veya sahibi değildir. Bu, dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından inşa edilen açık kaynaklı bir projedir. Bitcoin’in aksine, Ethereum Classic uyarlanabilir ve esnek olacak şekilde yazılmıştır. Ethereum Classic platformunda yeni uygulamalar meydana getirmek kolaydır.

Ethereum Classic, orijinal ağ kurallarını takip etmeye devam etti ve o zamandan beri orijinal Ethereum vizyonunu sürdürmektedir.

Ethereum ile Ethereum Classic arasındaki en büyük fark, Ethereum Classic topluluğunun blok zincirini güvence altına almak için iş kanıtı madenciliğini (PoW) kullanmaya devam etme sözü vermesidir.

Ethereum Classic (ETC) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Ethereum Classic nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Ethereum Classic nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Ethereum Classic (ETC) Kaç TL?

Ethereum Classic (ETC) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

332.86
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC)
1h0.93%
24h1.81%
TRY
USD
EUR

Ethereum Classic (ETC) Yorumları

Ethereum Classic (ETC) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://ethereumclassic.org/
Github
https://github.com/ethereumclassic
Medium
https://medium.com/ethereum-classic-labs
Documentation
https://ethereum-classic-guide.readthedocs.io/en/latest/
Telegram
https://telegram.me/ethclassic
Discord
https://discord.gg/hQs894U