Ethereum (ETH) Nereden Alınır?

ethereum

Ethereum (ETH)

$ 1,974.01 2.81%

Ethereum (ETH) Nedir?

Ethereum, 2013 yılında Vitalik Buterin tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir ağdır (genellikle “dünya bilgisayarı” olarak anılır). Ağı, akıllı sözleşmeler adı verilen programları yürüten açık kaynaklı, küresel olarak merkezi olmayan bir bilgi işlem altyapısından oluşur. Bu ağ, ether (ETH) adlı bir kripto para birimi tarafından desteklenmektedir.

2015’teki ICO’dan bu yana, Ethereum İş Kanıtı’na (PoW) güvenmektedir. Ethereum’un ilk bloğu Temmuz 2015‘te çıkarıldı, ancak çeşitli aksiliklere rağmen bir Proof of Stake (PoS) konsensüs modeline geçmek için çalışmalar devam etmektedir.

Bitcoin’den farklı olarak Ethereum, durum değişikliklerini kaydetmek için bir hesap modeline (UTXO’ya karşı) dayanır. Temelde Ethereum, iki tür adrese sahip bir Sanal Makineye (EVM) güvenir: harici olarak sahip olunan adresler (EOA’lar) ve EVM’de dağıtılan sözleşme adresleri.

Yazının yazıldığı zaman itibariyle, Ethereum piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimidir. Akıllı sözleşmelerin kullanımını yaygınlaştırdı ve binlerce ekip, gerçek iş uygulamaları için ağ üzerinde üçüncü taraf çözümler üzerinde çalışmaya devam etmektedir.

Ethereum (ETH) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Ethereum nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Ethereum nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Ethereum (ETH) Kaç TL?

Ethereum (ETH) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

31,527.51
ethereum
Ethereum (ETH)
1h0.38%
24h2.81%
TRY
USD
EUR

Ethereum (ETH) Yorumları

Ethereum (ETH) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://ethereum.org/en/
Whitepaper
https://ethereum.org/en/whitepaper/
Github
https://github.com/ethereum/ethereum-org-website
Documentation
https://ethereum.org/en/developers/docs/
Discord
https://discord.gg/CetY6Y4