Fantom (FTM) Coin Nereden Alınır?

fantom

Fantom (FTM)

$ 0.369154 7.22%

Fantom (FTM) Coin Nedir?

Fantom, fikir birliğine ulaşmak için aBFT ilkelerini kullanan hızlı, ölçeklenebilir ve güvenli bir DAG tabanlı dağıtılmış defterden ve akıllı sözleşme yürütmesi için yeni bir doğrulanabilir derleyici ve kayıt tabanlı sanal makineden oluşan bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır.

Fantom, Lachesis protokolünü kullanarak DAG tabanlı bir sistemde akıllı sözleşmelerin başlatılmasını sağlar. Düğümlerin ağa katılırken ağdaki diğer tüm düğümlerin varlığından haberdar olmaları gerekmez. İşlemlerin gerçekleştiği bloklarının topografik sıralamasını doğru yapabilmek için Lamport zaman damgalarını kullanır.

FTM Coin, blok ve işlem ödülleri karşılığında ağı güvence altına almak için kullanılabilir. Düğümler, işlemleri onaylama hızlarına göre sıralanır. Bu nedenle, iyi performans gösteren ve daha iyi donanıma sahip düğümler, stake edilen Fantom token başına ortalama olarak daha fazla ödül kazanır.

Kullanıcılar FTM kripto para kullanarak işlem ücretlerini ödeyebilir. Bir doğrulayıcı düğümü çalıştıran veya FTM Coin’lerini doğrulayıcı düğüme devreden her token sahibi, ana ağın yapısını değiştirme, blok ödülleri gibi sistem parametrelerini değiştirme ve moderatörlerin ve teknik komitenin seçilmesi önerilerine oy verebilir.

Fantom mimarisinde üç blok zinciri vardır: Düğüm Hizmeti (“NS”) blok zinciri, OPERA zinciri ve Ana Zincir (“MC”) blok zinciri. NS blok zinciri, ağın düğüm tanımlayıcılarını saklar. OPERA, olay bloklarından oluşan yönlendirilmiş döngüsel olmayan grafiktir. MC blok zinciri, ağ tarafından doğrulanan ve sonlandırılan olay bloklarını depolayan ana zincirdir.

OPERA zincir dönemi dinamik dönem süresine (1-10 saniye) sahiptir. MC blok dönemi, dinamik dönem süresine (1-30 saniye) sahiptir. NS blok dönemi, MC ve OPERA dönemlerine bağlı olan dinamik dönem zamanına sahiptir.

Fantom (FTM) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Ftm coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Fantom coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Fantom (FTM) Coin Kaç TL?

Fantom (FTM) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

5.90
fantom
Fantom (FTM)
1h1%
24h7.22%
TRY
USD
EUR

Fantom (FTM) Coin Yorumları

Fantom (FTM) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://fantom.foundation/
Whitepaper
https://fantom.foundation/research/wp_fantom_v1.6.pdf
Github
https://github.com/Fantom-Foundation
Medium
https://medium.com/@FantomFDN
Documentation
https://docs.fantom.foundation/
Telegram
https://t.me/fantomfoundation
Discord
http://chat.fantom.network/