Filecoin (FIL) Nereden Alınır?

filecoin

Filecoin (FIL)

$ 8.07 1.49%

Filecoin (FIL) Nedir?

Filecoin, herkesin depolama alanı kiralamasına izin veren merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Benzer şekilde ağ üzerinde depolama alanı satın almayı da mümkün kılmaktadır. Önemli verileri tek bir kuruma emanet etmek ve dünyadaki farklı bilgisayarlarda saklamak yerine bölmeyi mümkün hale getirir.

Filecoin ilk olarak 2014 yılında Juan Benet’in “Kripto Para Birimleri Tarafından Desteklenen Bir Dosya Depolama Ağı” teknik incelemesini yayınladığı zaman tanıtıldı. Bu teklif, Bitcoin’e benzer bir blok zinciri ağıdır, ancak ağdaki düğümler, geri alınabilirlik kanıtının garantisi ile verileri depolayabilir. Filecoin, Protocol Labs tarafından geliştirilmiştir.

Filecoin, bazen IPFS’de bir teşvik katmanı olarak da bilinir. Bu, kullanıcıların Fil coin ile ödeme almak için depolama alanı kiralamaya teşvik edildiği anlamına gelmektedir.

IFPS, daha merkezi olmayan bir yaklaşım kullanılarak geliştirilen eşler arası bir veri depolama ve veri erişim protokolüdür. HTTP ve HTTPS’den farklı olarak, verileri depolamak için merkezi sunucuları kullanmaz. Filecoin, 2017 yılında ICO’sunda o zamanlar rekor bir değer olan 250 milyon dolar topladı. Filecoin ana ağı Ekim 2020’de başlatıldı.

Filecoin (FIL) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Filecoin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Fil coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Filecoin (FIL) Kaç TL?

Filecoin (FIL) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

128.96
filecoin
Filecoin (FIL)
1h1.07%
24h1.49%
TRY
USD
EUR

Filecoin (FIL) Yorumları

Filecoin (FIL) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://filecoin.io/
Whitepaper
https://filecoin.io/filecoin.pdf
Github
https://github.com/filecoin-project
Documentation
https://docs.filecoin.io/
Telegram
https://t.me/filecoin