Firo (FIRO) Coin Nereden Alınır?

zcoin

Firo (FIRO)

$ 1.79 0.69%

Firo (FIRO) Coin Nedir?

Eskiden Zcoin olarak bilinen Firo (FIRO), özel dijital nakit olmaya odaklanan bir kripto para birimidir. Kullanıcıların kripto paralarını yakmalarını ve daha sonra işlem geçmişi olmayan yepyeni paralar için kullanmalarını sağlayan Lelantus gizlilik protokolünü oluşturmuştur.

Lelantus’tan önce, 2019’da Zerocoin protokolünde kriptografik kusurlar keşfedildikten sonra Sigma ve ardından Lelantus ile değiştirilmeden önce, kullanımda en yaygın gizlilik protokollerinden biri haline gelen Zerocoin protokolünün pratik bir uygulamasını kodlayan ve başlatan ilk kripto para birimiydi.

Firo, GPU dostu ASIC dirençli bir algoritma ile Bitcoin’in kaynak kodunu temel alır (2018’den beri Merkle Ağacı İşlevi). Toplam maksimum arzı 21,4 milyondur ve blok ödülleri her dört yılda bir yarıya indirilir.

12 Ocak 2021’de Firo, etkinleştirdiği Lelantus adlı gizlilik protokolü sayesinde, güvenilir bir kurulum gerektirmeden işlem gizliliğini korur, anonimlik setini artırır ve değişiklik miktarlarını gizler. Lelantus, Firo’nun araştırma ekibinin bir sonucudur ve yenilikleri Monero (Triptych) ve Beam (Lelantus-MW) gibi diğer gizlilik projelerinde de kullanılmaktadır.

Firo’nun blok zinciri, Tayland Demokrat Partisi birincil seçimlerini yürütmek için 2018’de kullanıldı. Blok zincirinde 127.000’den fazla oy kullanıldı ve bu durum, onu siyasi bir seçimde blok zincirinin ilk geniş ölçekli kullanım örneği haline getirdi.

Firo (FIRO) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Firo coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Firo coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Firo (FIRO) Coin Kaç TL?

Firo (FIRO) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

28.59
zcoin
Firo (FIRO)
1h1.51%
24h0.69%
TRY
USD
EUR

Firo (FIRO) Coin Yorumları

Firo (FIRO) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://firo.org/
Github
https://github.com/firoorg/firo
Telegram
https://t.me/firoproject
Youtube
https://www.youtube.com/c/firoorg