ICON (ICX) Coin Nereden Alınır?

icon

ICON (ICX)

$ 0.382551 2.52%

ICON (ICX) Coin Nedir?

Icon, kripto para birimleri tarafından desteklenen merkezi olmayan bir blok zinciri ağı kurmayı hedeflemektedir. Bunu yapmak için ICON, kendi geliştirdiği Loop Fault Tolerance (LFT) konsensüs mekanizmasını kullanır. Bizans Hata Toleranslı (BFT) Tendermint mekanizması üzerine inşa edilen LFT, ağ mesajlarının konsolidasyonu yoluyla performansı artırarak onu iyileştirir.

Bu sayede Icon coin, farklı ekonomik aktörler tarafından seçilen kural sistemlerini hedefler. Bunu, kendi değer biçimlerini tanımlayabilecekleri ve kontrol edebilecekleri bir “dijital ulus kurmak” olarak tanımlamaktadırlar. Tasarımın arkasındaki ilham, işletmelerin, kar amacı gütmeyen kuruluşların ve kamu kurumlarının ortak bir değer aracından (ulusal para birimi) yararlandığı yapıdır. Farklı birlikte çalışabilir ekonomik aktörler olarak kaldığı gerçek dünya ekonomilerinin yapısıdır.

Yani, konsensüs mekanizmasının amacı, bilgisayar uygulamalarının Icon yazılımını, kendi ekonomilerini ve kendi para birimlerini oluşturmak için altyapı olarak kullanabilmesidir. Yazılımları çalıştıran sistemler, isteklerine göre Icon ekosistemindeki ekonomileri desteklemeyi tercih edebilirler.

Icon Republic, her blokta yeni ICX kripto para birimini yazdırma sürecini yöneterek hareket eder. ICX, blok zinciri operasyonunun merkezi görevi görür. Icon ekibi, kapsamı açısından iddialı olsa da, 2019’da çalışmaları daha da derinleştirdi. 2017’de izlenecek fikrin birkaç yinelemesini sarı kağıt teknolojisini özetleyen bir WhitePaper yayınladı. 2020’den itibaren Icon ekibi, Medium bloglarında düzenli olarak güncellenmiş yol haritaları yayınlamaya devam ediyor.

ICON (ICX) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Icx coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. ICON coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

ICON (ICX) Coin Kaç TL?

ICON (ICX) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

6.08
icon
ICON (ICX)
1h0.6%
24h2.52%
TRY
USD
EUR

ICON (ICX) Coin Yorumları

ICON (ICX) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://icon.foundation/?lang=en
Whitepaper
https://icon.foundation/resources/whitepaper/ICON_Whitepaper_EN.pdf
Github
https://github.com/icon-project
Medium
https://medium.com/helloiconworld
Telegram
https://t.me/hello_iconworld