IOTA (MIOTA) Coin Nereden Alınır?

IOTA (MIOTA) Coin Nedir?

IOTA, 2014 yılında 3 ortak tarafından, Nesnelerin interneti (IoT) hedefi ile Almanya’da kurulmuştur. Ve Alman menşeli IOTA vakfının bünyesindeki bir oluşumdur. IOTA, Tangle teknolojisinin getirdiği hız, güvenlik ve ücretsiz işlemler gibi özellikleri ile diğer altcoin’lerden oldukça farklıdır.

IoT, internete bağlı her nesnedir. Örneğin; akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve akıllı saat vb. karşılıklı iletişim araçları, bu teknoloji ile daha faydalı bir şekilde kullanılabilir. IOTA madenciliği yapılamayan bir kripto paradır. Piyasadaki IOTA miktarı aniden değişmediği için pozitif bir etki yaratır. Bu, IOTA’nın değerinde dalgalanma olmamasına neden olur.

IOTA coin’in ana karakterini oluşturan Tangle teknolojisinde, ağdaki bloklar ve birbirleriyle sonsuz bir ilişki içinde olan zincirler yoktur. Yine bu teknoloji sayesinde diğer tüm altcoin’lerden farklı olarak benzersizdir. Bu özellikler arasında ölçeklenebilirlik ve dağınık kimlik yapısı öne çıkmaktadır.

IOTA, Tangle sistemi sayesinde yatırımcıların herhangi bir işletim ücreti ödemeden işlem yapmalarını sağlar. Tangle teknolojisinin MIOTA‘ya getirdiği bir diğer özellik ise blok zincirinden farklı olarak kullanıcı sayısındaki artıştan dolayı işlem hızının artmasıdır.

IOTA (MIOTA) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Iota coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3. Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. IOTA coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

IOTA (MIOTA) Coin Kaç TL?

IOTA (MIOTA) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

4.52
iota
IOTA (MIOTA)
1h0.25%
24h4.34%
TRY
USD
EUR

IOTA (MIOTA) Coin Yorumları

IOTA (MIOTA) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://www.iota.org/
Github
https://github.com/iotaledger
Documentation
https://docs.iota.org/
Telegram
https://telegram.me/iotatangle
Discord
https://discord.iota.org/
Youtube
https://www.youtube.com/c/iotafoundation