Klaytn (KLAY) Coin Nereden Alınır?

klay-token

Klaytn (KLAY)

$ 0.435711 6.65%

Klaytn (KLAY) Coin Nedir?

Klaytn coin’in ana hedefi, blok zincirinin benimsenmesini sosyal medya kitlelerine getirmektir. Proje bu hedefe ulaşmaktan çok uzak, ancak fazlasıyla kararlı görünüyorlar. Ağı bu yıl daha fazla kullanıcı kabulü görmüş olsa da, platformu ana rakibi Ethereum’dan çok daha düşük benimseme oranlarına sahiptir.

Klaytn kendi blok zincirinde çalışır ve iş kanıtı veya hisse mutabakatı kanıtı kullanmak yerine, Pratik Bizans Hata Toleransı ( PBFT ) adı verilen bir süreç kullanır. Bu sistem, düğümlerin işlemleri birkaç saniye içinde işlemek için birbirleriyle bilgi paylaşmasına izin verir. KLAY, ağ kullanımı, verim çiftliği (yield farming) ve NFT üretmek amacıyla kullanılabilir.

Klaytn yaklaşık 50 doğrulayıcı düğüme sahipken, Ethereum’un blok zincirini güvence altına alan 10.000’den fazla bağımsız düğümü vardır. Klaytn’i daha merkezi olmayan hale getirmek için protokol, işlemleri birlikte doğrulayan farklı türde düğümleri (genel ve özel) barındırır.

Klaytn’in ana ağı olan Cypress, blokların 1 saniye aralığında üretilmesine ve anında işlem kesinliği ile saniyede 4.000 işlem işleme kapasitesine sahiptir. Klaytn, blok zinciri ağlarının eksiklikleriyle başa çıkmak için PBFT’yi değişime uğratarak İstanbul BFT’nin optimize edilmiş bir sürümünü kullanır.

Klaytn protokolü, uzun vadeli gelişimine katkıda bulunacak ekosistem oluşturucular ve hizmet sağlayıcılardan oluşan Governance Council tarafından yönetilir. Blok başına 9,6 KLAY üretilmektedir. Bu, 10 milyar KLAY arzına karşı yıllık yüzde 3’lük bir enflasyon (yaklaşık 300 milyon KLAY) anlamına gelir.

Klaytn (KLAY) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Klay coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3. Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Klaytn coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Klaytn (KLAY) Coin Kaç TL?

Klaytn (KLAY) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

7.03
klay-token
Klaytn (KLAY)
1h0.76%
24h6.65%
TRY
USD
EUR

Klaytn (KLAY) Coin Yorumları

Klaytn (KLAY) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://www.klaytn.com/
Whitepaper
https://www.klaytn.com/Klaytn_PositionPaper_V2.1.0.pdf
Github
https://github.com/klaytn
Medium
https://medium.com/klaytn
Documentation
https://docs.klaytn.com/
Community
https://tezos.com/community
Telegram
https://t.me/Klaytn_EN