Kusama (KSM) Coin Nereden Alınır?

kusama

Kusama (KSM)

$ 80.21 6.66%

Kusama (KSM) Coin Nedir?

Kusama, herhangi bir geliştiricinin yeni blok zincirleri veya uygulamaları bu ağda yayınlanmadan önce denenir. Polkadot da yayınlanması için ağ üzerinde test edilmesini sağlar ve halka açık bir üretim öncesi ortamı olarak işlev sağlar. Resmi Polkadot yükseltmeleri de yayınlanmadan önce KSM‘de test edilir.

Bu şekilde, Kusama’nın, Polkadot projelerinin beta sürümlerini test etmek isteyen geliştiriciler için bir tür sandbox görevi görür. Ayrıca bu kripto paralar açık piyasalarda da işlem görmektedir.

Birincil kullanım durumu testi kolaylaştırmak olduğundan, Kusama geliştiricilere Polkadot projelerinin tasarımını tamamlarken daha fazla esneklik sağlamaya çalışır. Buna karşılık Kusama’da katı yönetişim kuralları yoktur ve Polkadot’tan daha gevşek kurallar sunar.

Başka yerlerde, Kusama, Polkadot’un önemli tasarım özelliklerinin çoğunu taklit eder. Örneğin, KSM coin iki tür blok zinciri kullanır. İşlemlerin kalıcı olduğu bir ana ağa geçiş zinciri denir. Ve kullanıcı tarafından oluşturulan ağlara parachain adı verilir. Parachain’ler herhangi bir kullanım durumu için özelleştirilebilir ve güvenlik için ana röle zincirinden destek alabilir.

Kusama’da bir proje başlatmanın potansiyel bir avantajı, Polkadot projelerinin resmi lansmandan önce bir kullanıcı tabanı oluşturmasına ve topluluktan destek almasını sağlar.

Kusama (KSM) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Ksm coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3. Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Kusama coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Kusama (KSM) Coin Kaç TL?

Kusama (KSM) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

1,281.74
kusama
Kusama (KSM)
1h0.83%
24h6.66%
TRY
USD
EUR

Kusama (KSM) Coin Yorumları

Kusama (KSM) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://kusama.network/
Github
https://github.com/paritytech/polkadot/
Documentation
https://guide.kusama.network/docs/kusama-claims/
Telegram
https://t.me/kusamanetworkofficial