Litecoin (LTC) Nereden Alınır?

litecoin

Litecoin (LTC)

$ 69.68 4.49%

Litecoin (LTC) Nedir?

Litecoin (LTC), dünyadaki herkese hızlı ve düşük maliyetli ödemeler sağlamayı amaçlayan eşler arası bir kripto para birimidir.

Litecoin Projesi, eski bir Coinbase çalışanı olan Charles Lee tarafından Bitcoin topluluğundaki birden fazla üyenin desteğiyle tasarlandı ve oluşturuldu. 13 Ekim 2011’de piyasaya sürüldü ve orijinal Bitcoin protokolüne dayanan bir dizi değişiklik yapıldı.

Bunlardan en belirgin olanı Litecoin’in iş kanıtı (PoW) konsensüsüdür. Algoritması Sha-256d yerine Scrypt‘e dayanmaktadır. Ayrıca, Litecoin’in 2.5 dakikalık bir hedef blok süresi ve toplam 84 milyon arzı vardır.

Mayıs 2017’de Litecoin, Ayrılmış Tanık’ı (SegWit) benimsedi. Aynı ayda, Litecoin’de ilk Lightning Network işlemi tamamlandı ve 0.00000001 LTC’yi Zürih’ten San Francisco’ya bir saniyeden kısa sürede transfer etti.

Gelecekteki geliştirme alanları arasında gizlilik özelliklerinin eklenmesi (MimbleWimble protokolünün uygulanması), Schnorr imzalarının desteklenmesi ve Taproot (gizliliği koruyan değiştirilebilir komut dosyası oluşturma özelliği) yer almaktadır.

Litecoin (LTC) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Litecoin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Litecoin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Litecoin (LTC) Kaç TL?

Litecoin (LTC) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

1,108.18
litecoin
Litecoin (LTC)
1h0.7%
24h4.49%
TRY
USD
EUR

Litecoin (LTC) Yorumları

Litecoin (LTC) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://litecoin.org/
Github
https://github.com/litecoin-project/litecoin
Telegram
https://t.me/Litecoin