MakerDAO (MKR) Coin Nereden Alınır?

maker

Maker (MKR)

$ 1,177.38 0.43%

MakerDAO (MKR) Coin Nedir?

MakerDAO, ABD dolarının fiyatına eş değer tasarlanmış bir kripto para birimi olan DAI’yi sürdürmek için dağıtılmış bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan Ethereum üzerinde çalışan bir yazılımdır.

MakerDAO, gelişmekte olan bir merkezi olmayan finans (Defi) kripto para birimi dizisidir. Herhangi bir bankaya veya hükümete ihtiyaç duymadan DAI adı verilen daha büyük bir sistemin parçasıdır. Maker protokolünü çalıştırmak ve sürdürmek için kripto varlıklarının bir kombinasyonunu kullanır.

Spesifik olarak, Maker Protokolünün çalışması için DAI ve MKR adında iki tür token gerekir. DAI, bir kullanıcı DAI olarak kredi almak için Maker platformunda ETH gibi başka bir kripto para birimini kilitlediğinde oluşturulur. Kullanıcılar bu kripto para birimini talep etmek için ödünç alınan DAI’yi iade edebilir.

Ancak DAI, en iyi Maker Protokolü tarafından sağlanan hizmet olarak düşünülür. Ancak MKR, DAI’nin çalışmasını sağlayan yazılımda değişikliklerin nasıl yapıldığını yöneten kripto varlığıdır. Kısacası, MKR token’ları, kullanıcıların DAI’nin nasıl kullanılabileceğini etkileyen tekliflere oy vermelerine izin verir. Örneğin, 1.000 MKR’ye sahip 10 kullanıcı Teklif A’ya oy verirse, 5.000 MKR’ye sahip 5 sahip Teklif B’ye oy verirse, Teklif B, daha fazla MKR token’ına sahip olduğu için kazanır.

Bununla birlikte, sizlere küçük bir not; var olabilecek toplam coin sayısında bir sınır yoktur. MKR token’ları, açık artırmalar tarafından kontrol edilen iki senaryoda oluşturulur veya yok edilir.

MakerDAO (MKR) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes MKR coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3. Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. MakerDAO coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

MakerDAO (MKR) Coin Kaç TL?

Maker (MKR) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

19,238.24
maker
Maker (MKR)
1h0.28%
24h0.43%
TRY
USD
EUR

MakerDAO (MKR) Coin Yorumları

Maker (MKR) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://makerdao.com/en/
Whitepaper
https://makerdao.com/en/whitepaper
Github
https://github.com/makerdao
Medium
https://medium.com/@MakerDAO
Documentation
https://docs.makerdao.com/
Telegram
https://t.me/makerdaoOfficial
Youtube
https://www.youtube.com/MakerDAO