Monero (XMR) Coin Nereden Alınır?

monero

Monero (XMR)

$ 176.01 6.52%

Monero (XMR) Coin Nedir?

Esperanto dilinde “para” anlamına gelen Monero (XMR) Coin takip gizlilik politikasına ve edilemezlik prensipleri üzerine inşa edilmiş bir kripto para birimidir. Kripto paralar arasında gizlilik ilkesini en iyi yerine getiren kripto para birimlerinden biri olan Monero, yapılan iki işlem arasında bağlantı kurulmasını ve fonların kaynağının veya hedefinin belirlenememesini sağlamaktadır. Gizlilik için en çok tercih edilen kripto para birimi olan Xmr coin, hedefleri gizlemek için kriptografiden faydalanmaktadır. Monero’nun bu ilgi çekici bu özelliği, coin cüzdan adreslerinin gizlenmesinden gelmektedir.

Monero coin ile gerçekleşen transferler, gönderici ve alıcı miktarı hiçbir şekilde üçüncü kişiler tarafından görüntülenememektedir. Bu nedenle Monero coin çoğunlukla kişisel verilerin korunmasına özen gösterenlerin kullandığı bir kripto para birimidir. Gizlilik politikasından dolayı çoğunlukla Deep Web’de kullanılan bir coin olmaktadır. İllagel işlerle meşgul olanlar genellikle bu para birimini tercih etmektedirler. Monero’unun bu kadar popüler olmasının asıl sebebi budur.

Monero (XMR) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Monero coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz.” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. XMR coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Monero (XMR) Coin Kaç TL?

Monero (XMR) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

2,811.11
monero
Monero (XMR)
1h0.28%
24h6.52%
TRY
USD
EUR

Monero (XMR) Coin Yorumları

Monero (XMR) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://www.getmonero.org/
Whitepaper
https://www.getmonero.org/resources/research-lab/
Github
https://github.com/monero-project/monero
Documentation
https://monerodocs.org/
Telegram
https://t.me/monero