NEAR Protocol (NEAR) Coin Nereden Alınır?

near

NEAR Protocol (NEAR)

$ 6.28 8.58%

NEAR Protocol (NEAR) Coin Nedir?

NEAR Protocol, uygulamaları günümüzün web’indekilere benzer şekilde kullanılabilir hale getirmek için tasarlanmış merkezi olmayan bir uygulama platformudur. Ağ, dinamik ölçeklenebilirlik sağlamayı ve ücretleri stabilize etmeyi amaçlayan Nightshade adlı bir Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizması üzerinde çalışır.

NEAR Coin, Near Protocol ağın yerel kripto para birimidir. İşlemleri işleme, veri depolama ücretleri, stake ederek ağda bir doğrulayıcı düğümü çalıştırmak, ağ kaynaklarının nasıl tahsis edildiğini ve protokolün gelecekteki teknik yönünün nereye gideceğini belirlemek için yönetişim oyları için kullanılır.

NEAR Protocol, geliştiriciler ve kullanıcılar için NEAR SDKs, Gitpod for NEAR, NEAR Wallet (Cüzdan), NEAR Explorer (Tarayıcı) ve NEAR Command Line Tools (Komut Satırı Araçları) araçlarını oluşturmuştur.

NEAR Protocol, ana ağını 22 Nisan 2020’de, oluşturulan 1 milyar NEAR coin ile başlattı . Ağı desteklemek için her yıl ek arzın yüzde 5’i dolaşıma açılır. Bunun yüzde 90’ı doğrulayıcılara (toplam yüzde 4,5) ve yüzde 10’u protokol hazinesine (toplam yüzde 0,5) gider. İşlem ücretlerinin yüzde 30’u, bir işlemle etkileşime giren sözleşmelere indirim olarak ödenirken, kalan yüzde 70’i yakılır.

NEAR Protocol (NEAR) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Near coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Near Protocol nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

NEAR Protocol (NEAR) Coin Kaç TL?

NEAR Protocol (NEAR) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

100.35
near
NEAR Protocol (NEAR)
1h1.06%
24h8.58%
TRY
USD
EUR

NEAR Protocol (NEAR) Coin Yorumları

NEAR Protocol (NEAR) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://near.org/
Whitepaper
https://near.org/papers/the-official-near-white-paper/
Github
https://github.com/near
Medium
https://medium.com/nearprotocol
Documentation
https://docs.near.org/
Telegram
https://t.me/cryptonear
Discord
http://near.chat/