NEO (NEO) Coin Nereden Alınır?

neo

NEO (NEO)

$ 10.57 4.33%

NEO (NEO) Coin Nedir?

NEO, Çin merkezli bir şirket olan Onchain tarafından geliştirilen, hayatına “Antshares” olarak başlayan ve son zamanlarda NEO olarak bilinen bir marka haline gelen bir akıllı sözleşme platformudur.

Akıllı sözleşmeler, DApp’ler ve ICO’lar için destek de dahil olmak üzere, Ethereum ile benzerlik sağladığı için “Çin’in Ethereum’u” olarak bilinen bir platformdur. Bazı yönlerden Ethereum’a benzese de JAVA, C/C# ve GO gibi birçok dilde kodlanabilmektedir ancak benzemesi için Ethereum ile birlikte kendi Solidity dilini kullanması gerekiyor.

Ethereum’un ETH’sine benzer şekilde NEO, sistemdeki uygulamalar tarafından kullanılan kripto para birimidir ve GAS adı verilen bir ödüllendirme sistemine sahiptir. NEO sahipleri, GAS biçiminde ödüller alır ve bu token borsalardan satın alınabilir. GAS’ın başlangıçtaki toplam miktarı sıfırdır. Yeni blok üretimindeki artışla birlikte yaklaşık 22 yılda toplam 100 milyon GAZ sınırına ulaşılacak. Her blok arasındaki aralık yaklaşık 15-20 saniyedir ve bir yılda yaklaşık 2 milyon blok üretilir.

NEO’nun 100 milyon arzı iki bölüme ayrılmıştır. İlk kısım, ICO sırasında NEO destekçilerine orantılı olarak dağıtılan 50 milyon adet token’dır. İkinci kısım, NEO’nun uzun vadeli gelişimini desteklemek için NEO Konseyi tarafından yönetilen 50 milyon token’dır.

NEO, Ethereum ve Bitcoin gibi bir Proof of Work lagoritması kullanmaz. Bunun yerine Yetkilendirilmiş Bizans Hata Toleransı (dbFT) kullanır.

dbFT, hızlı işlem doğrulama süreleri sağlar. Çoğu saldırı vektörünü teşvik eder ve ortaya çıkan çatal veya alternatif blok zinciri kayıtları riski olmadan, ne kadar bilgi işlem gücü veya kripto para biriminin mevcut olduğuna bakılmaksızın tek bir blok zinciri sürümünü destekler.

NEO (NEO) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Neo coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3. Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. NEO coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

NEO (NEO) Coin Kaç TL?

NEO (NEO) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

163.43
neo
NEO (NEO)
1h0.06%
24h4.33%
TRY
USD
EUR

NEO (NEO) Coin Yorumları

NEO (NEO) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://neo.org/
Github
https://github.com/neo-project
Medium
https://medium.com/neo-smart-economy
Documentation
https://docs.neo.org/
Telegram
https://t.me/NEO_EN
Discord
https://discord.gg/rvZFQ5382k