Perpetual Protocol (PERP) Coin Nereden Alınır?

perpetual-protocol

Perpetual Protocol (PERP)

$ 1.38 12.69%

Perpetual Protocol (PERP) Coin Nedir?

Perpetual Protokol, Sanal Otomatik Piyasa Yapıcı (vAMM) tarafından mümkün kılınan her kripto varlık için kalıcı bir merkezi olmayan akıllı sözleşme protokolüdür. Kalıcı sözleşmelere aşina olmayanlar için, kalıcı sözleşme, vadeli işlem sözleşmesine benzer ancak son kullanma tarihi olmayan bir türevdir.

Uniswap gibi, yatırımcılar karşı tarafa ihtiyaç duymadan Sanal AMM’ler ile doğrudan ticaret yapabilir. Sanal AMM’ler, sabit ürün eğrileri tarafından belirlenen öngörülebilir fiyatlandırma ile zincir üzerinde garantili likidite sağlar. Sanal AMM’ler ayrıca piyasadan bağımsız ve tamamen güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır.

Yatırımcılar, şeffaf ücretler ve 7/24 garantili likidite ile 20 kata kadar uzun veya kısa kaldıraçla işlem yapabilirler.  Her varlık, Kalıcı Protokol üzerinde kalıcı bir sözleşme ile desteklenebilir. Perpetual Protokol, Altın, itibari para, BTC, BCH, ETH, ERC-20’ler, XRP, EOS, LTC, ZEC, XMR ve daha fazlasını destekler. Perpetual Protokolün gerektirdiği tek şey, bir oracle’dan dayanak varlık için bir fiyat beslemesidir.

Zincirde sürekli sözleşme ticaretini sağlamak için Perpetual Protokol, Sanal Otomatik Piyasa Yapıcı (vAMM) adı verilen yeni bir yaklaşım sunar. Perpetual Protokol’ün vAMM’si, Uniswap ile aynı x * y = k sabit ürün formülünü kullanır.

Perpetual Protocol (PERP) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Perp coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Perpetual Protocol coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Perpetual Protocol (PERP) Coin Kaç TL?

Perpetual Protocol (PERP) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

21.95
perpetual-protocol
Perpetual Protocol (PERP)
1h1.72%
24h12.69%
TRY
USD
EUR

Perpetual Protocol (PERP) Coin Yorumları

Perpetual Protocol (PERP) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://www.perp.fi/
Whitepaper
https://docs.perp.fi/library/whitepaper
Github
https://github.com/perpetual-protocol
Medium
https://perpetualprotocol.medium.com/
Documentation
https://docs.perp.fi/
Telegram
https://t.me/perpetualprotocol
Discord
https://discord.com/invite/SxK4Zw9NgQ