Polkadot (DOT) Nereden Alınır?

polkadot

Polkadot (DOT)

$ 9.11 8.55%

Polkadot (DOT) Nedir?

Polkadot, yalnızca belirteçlerin değil, herhangi bir veri veya varlık türünün zincirler arası aktarımını kolaylaştıran, böylece birbirleriyle birlikte çalışabilir çok çeşitli blok zincirleri yapan açık kaynaklı birçok zincirli paylaşım protokolüdür. Polkadot verileri genel, açık, izinsiz blok zincirlerin yanı sıra özel, izin verilen blok zincirler arasında aktarabilir.

Polkadot’un altyapısı Relay Chain, Parachains ve Bridges’den oluşur.

Röle Zinciri (Relay Chain), Polkadot ağının merkezi zinciridir. Polkadot’un tüm doğrulayıcıları Relay Chain’e bağlıdır. Parachains, Röle zincirine bağlanan ve “collators” olarak adlandırılan onaylayıcılar tarafından tutulan paralel zincirlerdir. Köprüler (Bridges), Parachain’lerin Solana ve Polygon gibi harici ağlara bağlanmasına ve onlarla iletişim kurmasına izin veren özel blok zincirlerine verilen addır.

DOT, Polkadot ağının yerel kripto para birimidir. Yönetişim, stake, bağlayıcılık ve ücretlerin ödenmesi gibi durumlarda kullanılabilir.

Polkadot’un ilk paydaş oylamasına göre, bütün DOT token’ları, 21 Ağustos 2020 yılında 1.248.328. blokta 100 faktörle yeniden adlandırıldı. Yeniden değerleme planını desteklemek için, 1.205.128 bloğundan sonra Binance’e yapılan tüm DOT mevduatları 100 katsayısı ile çarpıldı. Örneğin, bir kullanıcı 10 DOT sahibiyse, hesabına 1.000 DOT olarak tekrar yatırıldı.

Polkadot (DOT) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Polkadot nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Polkadot coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Polkadot (DOT) Kaç TL?

Polkadot (DOT) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

148.86
polkadot
Polkadot (DOT)
1h1.47%
24h8.55%
TRY
USD
EUR

Polkadot (DOT) Yorumları

Polkadot (DOT) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://polkadot.network/tr/
Whitepaper
https://polkadot.network/PolkaDotPaper.pdf
Github
https://github.com/paritytech/polkadot/
Documentation
http://wiki.polkadot.network/en/latest/
Community
https://polkadot.network/community/