Polygon (MATIC) Coin Nereden Alınır?

matic-network

Polygon (MATIC)

$ 0.604817 0.51%

Polygon (MATIC) Coin Nedir?

Polygon, Ethereum üzerine inşa edilmiş, yüksek verimli bir katman 2 ölçekleme protokolüdür. Tek bir zincir üzerinde 7000TPS‘ye (saniyede işlem) ulaşan, benzeri görülmemiş ölçeklenebilirlik ile gerçek dünya kullanım durumuna hizmet etmek üzere tasarlanmıştır. Buna karşılık, Ethereum ise sadece 15TPS işleyebilir.

Yüksek ölçeklenebilirlik, düşük ücretlerle neredeyse anında işlemlere olanak tanır. Çokgen birlikte çalışabilir bir ağdır, yani diğer ağlarla etkileşime girebilir. Ethereum (ERC-20) token’larınızı Polygon’a köprüleyebilirsiniz. Binance Akıllı Zincirden (BSC) ve diğer zincirlerden Poligon üzerine işlemleri mümkün kılan harici köprüler de inşa edilmektedir.

Ölçeklenebilirlik, yüksek verim, kullanıcı deneyimi, güvenlik ve genel yan zincirler olarak 5 ana özelliği mevcuttur. Matic’in misyonu, DApp’lerin toplu olarak benimsenmesi için işlem talebini karşılayabilecek verimi sağlamak için plazmadan etkilenen Katman 2 ölçeklendirme çözümü oluşturmaktır.

MATIC, Polygon’un yerel kripto para birimidir. Fikir birliğine (PoS) katılım için, ağdaki işlem ücretlerinin ödenmesi için ve stake yapabilmek için kullanılmaktadır.

Matic Layer 2, MoreVP’nin (More Viable Plasma) hesap tabanlı bir çeşididir. Plazma çerçevesi, ana zincirdeki varlıkların (Ethereum için ERC-20 ve ERC-721 token’ları gibi) güvenliğini garanti etmek için kullanılırken, genel işlemler Tendermint üzerine inşa edilmiş bir Proof-of-Stake ağı tarafından güvence altına alınır.

Matic yan zincirler esasen EVM özellikli zincirlerdir ve Solidity akıllı sözleşmelerinin hazır dağıtımına elverişlidir. Bu da esasen Ethereum geliştiricilerinin DApp’lerini ve protokollerini ölçeklendirmek için kullanmasını kolay bir araç haline getirir.

Polygon (MATIC) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Matic coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Polygon coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Polygon (MATIC) Coin Kaç TL?

Polygon (MATIC) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

9.88
matic-network
Polygon (MATIC)
1h2.95%
24h0.51%
TRY
USD
EUR

Polygon (MATIC) Coin Yorumları

Polygon (MATIC) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://polygon.technology/
Github
https://github.com/maticnetwork/
Documentation
https://docs.matic.network/
Telegram
https://t.me/polygonofficial
Discord
https://discord.gg/polygon
Youtube
https://youtube.com/PolygonTV