Ravencoin (RVN) Nereden Alınır?

ravencoin

Ravencoin (RVN)

$ 0.029616 0.33%

Ravencoin (RVN) Nedir?

Ravencoin, bir blok zincirinde ticarete konu olan varlıkların (kripto paraların) basit bir şekilde transferini ve yönetimini uygulamayı amaçlamaktadır. Bitcoin’in 0.15.99 versiyonunun kod çatalı üzerine inşa edilmiş bir projedir. Ravencoin, gizliliğin yanı sıra güvenli de sağlar. Ravencoin, RVN sahibinin cüzdan adresi ile gerçek kimliğini birbirinden ayırır. Bu, RVN sahibinin gerçek kimliğinin bilinmesini engeller.

Ravencoin, adını yazar George RR Martin‘in yazdığı fantastik romanı “Buz ve Ateşin Şarkısı”nda yarattığı kurgusal kıtalardan biri olan Westeros’taki kuş dağıtım sisteminden alıyor. RVN, Ravencoin’in yerel kripto para birimidir. Maksimum arz 21 milyar RVN‘dir.

Ravencoin’in aşamalı bir geliştirme programı vardır. Bu yeni X16r madencilik algoritması, en ağır madencilik havuzları ve ASIC madencilik ekipmanlarıyla başa çıkmak için tasarlandı. Yani uygulamaya özel entegre cihazlar (ASIC) ile RVN madenciliği yapılamaz.

Ravencoin önceden madenciliği (Pre-mined) yapılmamıştır. Ravencoin’in madenciliği, iş kanıtı ile yapılır. Ravencoin madencilik ödülü, her 4 yılda bir 2,1 milyonuncu blokta otomatik olarak yüzde 50 azaltılır. Şu an için madencilik ödülü 5 bin RVN’dir. Bir sonraki yarılanmada bu ödül miktarı 2 bin RVN’ye düşürülecektir.

Ravencoin (RVN) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Ravencoin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Rvn coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Ravencoin (RVN) Kaç TL?

Ravencoin (RVN) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

0.473256
ravencoin
Ravencoin (RVN)
1h0.27%
24h0.33%
TRY
USD
EUR

Ravencoin (RVN) Yorumları

Ravencoin (RVN) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://ravencoin.org/
Whitepaper
https://ravencoin.org/whitepaper/
Github
https://github.com/RavenProject/Ravencoin
Medium
https://medium.com/@ravencoin
Telegram
https://t.me/RavencoinDev
Discord
https://discordapp.com/invite/jn6uhur