Ripple (XRP) Nereden Alınır?

xrp

XRP (XRP)

$ 0.412464 0.13%

Ripple (XRP) Nedir?

XRP, ödemeler alanında yenilikçi teknolojiye güç sağlamak için oluşturulmuş dijital bir varlıktır. Eşler arası sunucu ağı tarafından işletilen açık kaynaklı, izin verilmeyen ve dağıtılmış bir defter olan XRP defterindeki (XRP Ledger –XRPL) yerel dijital varlıktır. XRP’nin vizyonu, eski ödeme kanalları üzerinde iyileştirilmiş fayda sağlayarak küresel ödemeleri dönüştürmektir. XRP, merkezi olmayan bir şekilde yenilikçi katma değerli çözümler geliştirmesi gereken çok çeşitli üçüncü taraflar tarafından kullanılabilir.

Ripple tarafından sağlanan bilgilere göre XRP, XRP’yi ödemeler için en uygun hale getiren hızlı, ölçeklenebilir, dağıtık, istikrarlı, çevre dostu ve şeffaflık özelliklere sahiptir. Xrp Defteri, Xrp işlemlerinin sırası ve geçerliliği konusunda bir anlaşmaya varmak için Ripple Protokolü konsensüs algoritması RPCA’YA dayanan Xrp Defteri konsensüs Protokolü olan Federe Bizans Anlaşmasını kullanır.

XRP Defter teknik olarak saniyede 1.500’den fazla işlemi gerçekleştirebilir. XRP Defterindeki işlemler 3-5 saniye içinde gerçekleşir. XRPL bir İş Kanıtı (PoW) konsensüs mekanizması üzerine kurulmadığından, işlemleri için Bitcoin ve diğer PoW kripto paralarından daha az kaynak tüketir.

Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Xrp nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Ripple nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Ripple (XRP) Kaç TL?

Ripple (XRP) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

6.59
xrp
XRP (XRP)
1h0.35%
24h0.13%
TRY
USD
EUR

Ripple (XRP) Yorumları

Ripple (XRP) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://ripple.com/
Github
https://github.com/ripple
Documentation
https://xrpl.org/docs.html
Telegram
https://t.me/Ripple