Solana (SOL) Coin Nereden Alınır?

solana

Solana (SOL)

$ 49.72 8.75%

Solana (SOL) Coin Nedir?

2017’nin sonlarında eski Qualcomm, Intel ve Dropbox mühendisleri tarafından kurulan Solana, odak noktası ademi merkeziyetçilik veya güvenlikten ödün vermeden ölçeklenebilirlik sağlamaya odaklanan tek zincirli, yetkilendirilmiş bir Hisse Kanıtı (PoS) protokolüdür.

Solana ölçeklendirme sorunu, tek bir güvenilir zaman kaynağının olmadığı, dağıtık ağlarda zaman sorununu çözmek için oluşturulmuş, Geçmişin Kanıtı (Proof of History – PoH) adlı merkezi olmayan bir konsensüs mekanizmasıdır. PoH, Doğrulanabilir Gecikme İşlevlerini kullanarak, her düğümün SHA256 hesaplamalarıyla yerel olarak zaman damgaları oluşturmasına izin verir. Bu mekanizma, ağ verimliliğini artırır.

Solana’nın temelinde, PoH, TBFT, Turbine, Gulfstream, Sealevel, Pipelineing, Cloudbreak ve Archivers adı verilen yenilikler mevcuttur. Solana bize, ölçeklenebilirlik, azemi merkeziyetçilik ve ucuz komisyon ücretleri gibi avantajlar sunmaktadır.

SOL, Solana blok zincirinin yerel kripto para birimidir ve staking, yönetişim ve komisyon ücretlerini ödemek gibi farklı alanlarda kullanılabilmektedir.

Solana (SOL) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Solana coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Solana coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Solana (SOL) Coin Kaç TL?

Solana (SOL) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

790.74
solana
Solana (SOL)
1h0.6%
24h8.75%
TRY
USD
EUR

Solana (SOL) Coin Yorumları

Solana (SOL) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://solana.com/
Github
https://github.com/solana-labs/solana
Documentation
https://docs.solana.com/
Telegram
https://t.me/solanaio
Discord
https://discord.gg/FCfyBSbCU5