Stellar (XLM) Coin Nereden Alınır?

stellar

Stellar (XLM)

$ 0.136256 2.99%

Stellar (XLM) Coin Nedir?

Stellar, küresel finansal sisteme adil ve eşit bir erişim sağlamak amacı ile ortaya çıkmış açık kaynaklı bir ağdır. Stellar, ABD doları, Euro, Yen ve hatta Bitcoin olsun, her türlü paranın uluslararası transferini kolaylaştırmaya çalışan tamamen halka açık, açık kaynaklı bir blok zinciri ağıdır.

Amacı, geleneksel para biçimlerini hareket ettirmeyi ve yeni pazarlara erişmeyi kolaylaştıran küresel bir finansal altyapı oluşturmaktır. Bu hedef, para birimlerinin (USD, EUR, BTC vb.) dijital temsillerinin tek bir defter üzerinde işlemlerini kolaylaştırarak gerçekleştirilmektedir.

Xlm coin, Stellar Consensus Protocol‘ü kullanır. Stellar, mümkün olduğunca erişilebilir olabilmek için çeşitli Yazılım Geliştirme Kitleri (Software Development Kits) ve API’ler sağlar. Stellar’ın tokeni Lumen (XLM), stake için kullanılır ve sistemin sağladığı tüm hizmetler için ödeme yöntemini oluşturur.

Stellar’ın kripto para birimi genellikle gerçek adı olmayan Stellar olarak anılır. Stellar blok zincirinin yerel para birimi Lumens (XLM) olarak bilinir. Lumen’in en küçük birimi (0.0000001 XLM) aynı zamanda “stroop” olarak da bilinir.

Stellar (XLM) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Xlm coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Stellar coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Stellar (XLM) Coin Kaç TL?

Stellar (XLM) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

2.17
stellar
Stellar (XLM)
1h0.02%
24h2.99%
TRY
USD
EUR

Stellar (XLM) Coin Yorumları

Stellar (XLM) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://www.stellar.org/
Github
https://github.com/stellar
Documentation
https://developers.stellar.org/docs