Storj (STORJ) Coin Nereden Alınır?

storj

Storj (STORJ)

$ 0.563361 5.06%

Storj (STORJ) Coin Nedir?

Storj, kripto para destekli bulut depolama platformlarından biridir. Platformu kullananların bilgisayarından, dosya depolamak isteyen kullanıcılara, kullanılmayan sabit disk alanı kiralamasına izin verir. Storj, merkezi olmayan veri depolamayı uygulayan ilk projelerden biridir. Tüm bulut depolama kullanıcıları aynı gereksinimlere sahiptir: veriler gizli, şifresiz ve her zaman erişilebilir durumda kalmalıdır. Ancak merkezi bulut depolamada savunmasız kalır. Google Drive veya iCloud, çökebilecek veya saldırıya uğrayabilecek sunucularda depolanan verilerinize erişebilir.

Storj (“storage” olarak telaffuz edilir), verilerinizi coğrafi olarak çeşitli düğümlerden oluşan bir ağda depolar. Dosyalarınız şifrelenir ve ardından 80 düğüme yayılır. Geri almak için yalnızca 29 parça veri olması gerekir, bu nedenle dosyanızın çevrimdışı olması veya bilgisayar korsanları tarafından erişilmesi neredeyse imkansızdır.

Storj, verilerinizi ağa yüklemeden önce şifreler. Dosyalara özel anahtarlar (Storj geliştiricileri dahil) olmadan erişilememesini sağlayan AES-256-GCM simetrik şifreleme kullanılır. Dosyalarınızı açma iznini istediğiniz zaman verebilir ve iptal edebilirsiniz. Veriler, diğer nesnelerin parçalarından ayırt edilemeyen 80 küçük parçaya bölünür. Dosyanız tam bir biçimde saklanmadığından, tek bir hata noktası yoktur ve veri ihlalleri söz konusu olamaz.

Veri parçaları küresel olarak 80 Storj düğümüne dağıtılır (toplamda 10 bin düğüm vardır). Dosyayı almak için yalnızca 29 parça veri gerektiğinden, bazı düğümler kapalı olsa bile verilerinize erişmeye devam edebilirsiniz. Düğümler itibar ve performansa göre seçilir. Nesneyi istediğiniz zaman alabilirsiniz. Birkaç düğümün kaybolması sorun değildir; ancak çok fazla veri parçası kaybolursa, Storj otomatik onarım sürecini başlatır.

Storj (STORJ) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Storj coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Storj coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Storj (STORJ) Coin Kaç TL?

Storj (STORJ) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

9.00
storj
Storj (STORJ)
1h1.14%
24h5.06%
TRY
USD
EUR

Storj (STORJ) Coin Yorumları

Storj (STORJ) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://storj.io/
Whitepaper
https://storj.io/whitepaper
Github
https://github.com/storj/storj
Medium
https://medium.com/@storjproject
Documentation
https://docs.storj.io/
Telegram
https://t.me/storjproject