Terra (LUNA) Coin Nereden Alınır?

terra-luna

Terra (LUNA)

$ 0.000281 17.52%

Terra (LUNA) Coin Nedir?

2018’de Daniel Shin ve Do Kwon ikilisi tarafından sabit fiyatlarla kripto para birimleri oluşturmaya yönelik kurulan Terra (LUNA), Güney Kore merkezli bir kripto paradır. Tarra coinin halihazırda milyonlarca kullanıcısı ve üzerinde çalıştığı iddialı projeleri bulunmaktadır. ABD dolarına sabitlenmiş birkaç stabil coin bulunmaktadır. Terra coin’de TerraUSD (USDT) cinsinden coin sunmaktadır. Aynı zamanda Güney Kore Wonu, Euro ve Moğol Tugriki gibi birçok sabitlenmiş para birimlerine sahiptir.

E-ticaret işlemlerinde ekstra ücretler ödemek zorunda kalmayan Terra coin sahipleri, Terra fiyatının da stabil olması sayesinde satın alma işlemi sırasında fiyat dalgalanmalarından etkilenmezler. Luna coin sahipleri stake programlarına katılarak yıllık %20’ye kadar faiz kazancı elde edebilmektedir. Terra başarısını Güney Kore’de en popüler stabil coin olması sayesinde elde etmiştir. Yılda 2 milyondan fazla kişi 1 milyar doların üzerinde harcama işlemlerinde Terra (LUNA) kullanmaktadır. Pek çok kripto para projesi olmasına rağmen, Terra yatırımcılarına en çok para kazandıran coin olmayı başarmıştır.

Terra (LUNA) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Terra coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Luna coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Terra (LUNA) Coin Kaç TL?

Terra (LUNA) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

0.004345
terra-luna
Terra (LUNA)
1h6.4%
24h17.52%
TRY
USD
EUR

Terra (LUNA) Coin Yorumları

Terra (LUNA) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://terra.money/
Whitepaper
https://terra.money/Terra_White_paper.pdf
Github
https://github.com/terra-money
Medium
https://medium.com/terra-money
Documentation
https://docs.terra.money/
Telegram
https://t.me/TerraLunaChat
Discord
https://discord.gg/e29HWwC2Mz