Tether (USDT) Coin Nereden Alınır?

tether

Tether (USDT)

$ 1.00 0.09%

Tether (USDT) Coin Nedir?

İlk ve en çok kullanılan stabilcoin’in yaratıcısı olan Tether Limited, fiat paralarının fiyatına bağlı blok zinciri tabanlı varlıkları yayınlayan bir platform işleten bir şirkettir. Bugün Tether, dört sabit para birimini desteklemektedir; ABD doları (USDT), Çin Yuanı (CNHT) ve Euro (EURT) ve 1 ons altına eş değer (XAUT).

Her USDT, Tether Limited tarafından gözaltında tutulan karşılık gelen bir ABD doları için kullanılabilir. Tüm USDT’nin toplam değerinin, firma tarafından tutulan rezervlere eşit olduğu söylenir.

USDT yeni basıldığında ve piyasaya sürüldüğünde, kripto para piyasalarının bazen aşırı oynaklığından kaçınmak isteyen çeşitli işletmeler (borsalar, cüzdanlar, finansal hizmetler) ve bireysel tüccarlar tarafından aktarılabilir, saklanabilir ve harcanabilir.

Stabilcoin’ler, geleneksel sınır ötesi ödemeler gibi endüstriler de dahil olmak üzere ticaret dünyasının ötesinde kullanım örnekleri bulmaya başlayan, gelişmekte olan bir kripto varlık sınıfıdır.

2021 itibariyle USDT, en büyük ve en yaygın kullanılan stabilcoin olmaya devam etmektedir. Konsept dünyanın en büyük şirketleri tarafından benimsenmiştir. Facebook, 2019 yılında Libra adlı kendi stabicoin’ini piyasaya sürmeye çalıştığını duyurmuştu.

Tether (USDT) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Usdt coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Tether coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Tether (USDT) Coin Kaç TL?

Tether (USDT) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

15.99
tether
Tether (USDT)
1h0.04%
24h0.09%
TRY
USD
EUR

Tether (USDT) Coin Yorumları

Tether (USDT) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://tether.to/
Whitepaper
https://tether.to/wp-content/uploads/2016/06/TetherWhitePaper.pdf
Telegram
https://t.me/OfficialTether