Tezos (XTZ) Coin Nereden Alınır?

tezos

Tezos (XTZ)

$ 1.77 3.67%

Tezos (XTZ) Coin Nedir?

Tezos, kendi kendini değiştiren bir blok zinciri yaratmayı amaçlamaktadır. Uygulamada karmaşık gibi görünse de, özünde oldukça basit: Tezos, XTZ coin birimine sahip olan herkesin, kurallarındaki olası değişikliklere oy vermesine izin verecek. Karar verildikten sonra, değişikliklerin yapılmasına izin vermek için yazılım otomatik olarak güncellenecektir. Bu sistemi kullanarak Tezos, blok zinciri çatallanma olasılığını azaltmayı amaçlamaktadır ve iki farklı fiyat için iki ayrı kripto para birimi yaratmayı hedeflemektedir.

Geliştiriciler, bir kripto para biriminin kendi yazılımı içinde kendini geliştirebileceği fikri, blok zinciri yönetişimi olarak adlandırılan sistemin etrafında bir konuşma başlatmak için daha geniş etkilere sahip olduğunu düşündüklerini belirttilere. XTZ, kripto varlıklarını “zincir dışı yönetişim” ve “zincir içi yönetişim” olmak üzere iki farklı kategoriye bölerek blok zinciri taksonomisini değiştirir.

Sisteminin çalışması için, Tezos kullanıcılarının, XTZ’lerini özel sözleşmelerle kilitlemeyi kabul ettikleri “pişirme (cooking)” adı verilen bir süreçle oy kullanmalarına izin vermesi gerekmektedir. Kullanıcılar bir fırıncı olabilir veya protokolden yeni basılmış XTZ elde etmek için XTZ’yi diğer fırıncılara teslim edebilir. Fırıncı (Doğrulayıcı – Validator) olabilmek için, bir düğümün 8.000 XTZ’ye (rulo olarak da adlandırılır) ihtiyacı vardır.

Bu yeni tasarım için Tezos, 2018’de canlı blok zincirini halka sunmadan önce 2017 yılında rekor seviyede fon toplamıştır.

Tezos (XTZ) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Xtz coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3. Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Tezos coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Tezos (XTZ) Coin Kaç TL?

Tezos (XTZ) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

28.23
tezos
Tezos (XTZ)
1h1.46%
24h3.67%
TRY
USD
EUR

Tezos (XTZ) Coin Yorumları

Tezos (XTZ) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://tezos.com/
Github
https://github.com/tezos/tezos
Documentation
https://wiki.tezosagora.org/
Community
https://tezos.com/community
Telegram
https://t.me/TezosPlatform
Discord
https://discord.com/invite/udZwhQn