UMA (UMA) Coin Nereden Alınır?

uma

UMA (UMA)

$ 3.18 1.96%

UMA (UMA) Coin Nedir?

UMA Protokolü, herhangi iki karşı tarafın kendi finansal sözleşmelerini ve sentetik varlıklarını oluşturması için Ethereum üzerinde kurulu merkezi olmayan finans (DeFi) protokolüdür.

Protokol, karşı tarafın faiz ödemeleri ve temettüler ile herhangi bir sermaye kazancı veya amortismanı dahil olmak üzere belirli bir dayanak varlığın toplam getirisini ödediği ikili bir sözleşme olan toplam getiri swap (TRS) olarak bilinen bir model kullanır. Aksine, karşı taraf düzenli bir sabit nakit akışı öder. Dayanak varlığa genellikle referans varlık denir ve takas, gelecekte belirli bir tarihte ödenir ve sonlandırılır.

UMA coin öncelikle protokol yönetimi için kullanılır ve coin sahibine, Veri Doğrulama Mekanizmasına (DVM) yapılan yükseltmeler, yeni sentetik varlıklar oluşturma ve tasfiye edilmiş teminat üzerindeki anlaşmazlıkları çözme gibi yönetişim kararlarında oy kullanma hakkı verir.

Her oylama yapıldığında, toplam token arzı yüzde 0,05 oranında şişirilir ve yalnızca çoğunluk ile oy verenlere dağıtılır. Kaybeden tarafa oy vermek veya oy vermemek, dolaylı olarak kişinin token varlıklarının seyreltilmesine yol açacaktır.

UMA (UMA) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Uma coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. UMA coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

UMA (UMA) Coin Kaç TL?

UMA (UMA) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

50.72
uma
UMA (UMA)
1h0.43%
24h1.96%
TRY
USD
EUR

UMA (UMA) Coin Yorumları

UMA (UMA) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://umaproject.org/
Whitepaper
https://umaproject.org/UMA-whitepaper.pdf
Github
https://github.com/umaprotocol
Medium
https://medium.com/uma-project
Documentation
https://docs.umaproject.org/
Discord
https://discord.umaproject.org