Uniswap (UNI) Nereden Alınır?

uniswap

Uniswap (UNI)

$ 5.67 3.75%

Uniswap (UNI) Nedir?

Uniswap, Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş, ERC-20 token’larının gözetimsiz ticaretini sunan merkezi olmayan borsadır.

Uniswap’ta kullanıcılar, herhangi bir merkezi kuruma güvenmeden token takas edebilir, kripto para kazanmak için bir havuza token ekleyebilir (LP) veya kendi token’larını listeleyebilirler. Tüm etkileşimler doğrudan zincir üzerinde yapıldığından ve dolayısıyla gaz ücretlerine mal olduğundan, Uniswap, Ethereum ağında en çok gaz ücreti ödeyen protokol haline geldi. Yazının yazıldığı tarih itibariyle Uniswap en yaygın kullanılan merkezi olmayan uygulama konumundadır.

Uniswap, Otomatik Piyasa Yapıcı (Automated Market Maker-AMM) adı verilen benzersiz bir protokoldür. Özünde likidite, iki ERC-20 token’ından oluşan havuzlar tarafından yaratılır. Likidite sağlanması karşılığında kullanıcılar (Likidite Sağlayıcılar veya LP’ler), ödül olarak, token takas edildiğinde ödenen komisyon ücretlerinin bir kısmını kazanırlar.

İlk AMM olmamasına rağmen, Uniswap, otomatikleştirilmiş piyasa yapıcı protokollerinin büyümesini yaygınlaştırdı ve büyük ölçüde denetlenmiş açık kaynak sözleşmelerine dayanan SushiSwap gibi rakip protokollerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Uniswap (UNI) Nasıl Alınır?

1. Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Uniswap coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Uni coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Uniswap (UNI) Kaç TL?

Uniswap (UNI) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

90.17
uniswap
Uniswap (UNI)
1h0.29%
24h3.75%
TRY
USD
EUR

Uniswap (UNI) Yorumları

Uniswap (UNI) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://uniswap.org/
Whitepaper
https://uniswap.org/whitepaper.pdf
Github
https://github.com/Uniswap
Documentation
https://docs.uniswap.org/
Community
https://polkadot.network/community/
Discord
https://discord.gg/FCfyBSbCU5