Wrapped Bitcoin (WBTC) Nereden Alınır?

wrapped-bitcoin

Wrapped Bitcoin (WBTC)

$ 29,873.00 1.22%

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nedir?

Wrapped Bitcoin (Sarılmış Bitcoin-WBTC), 1:1 oranında Bitcoin (BTC) tarafından desteklenen bir ERC-20 dijital varlığıdır. Bir kullanıcı BTC’yi WBTC ile takas etmek istediğinde, BTC’sini bir satıcıya göndermesi gerekmektedir. Satıcı, bir WBTC üretim talebi başlatır ve BTC’yi kullanıcıdan sorumluya gönderir. Sorumlu, daha sonra ilgili WBTC‘yi basacak ve daha sonra satıcı aracılığıyla kullanıcıya aktarılır.

Bir kullanıcı BTC’SİNİ WBTC ile takas etmek istediğinde, satıcı, WBTC token’ı yanarken, sorumlu ile iletişim kurar ve kullanıcının BTC’sini kendisine geri aktarır.

Sorumlular ve satıcıların sözleşme değişiklikleri eklemeleri ve kaldırmaları çok imzalı bir sözleşme ile kontrol edilir. Çoklu imza sözleşmesinin anahtarlarının sahipleri, WBTC DAO’nun bir parçası olarak kurumlar tarafından tutulur.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Wrapped Bitcoin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3. Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. WBTC nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Kaç TL?

Wrapped Bitcoin (WBTC) fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

462,431.17
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC)
1h0.6%
24h1.22%
TRY
USD
EUR

Wrapped Bitcoin (WBTC) Yorumları

Wrapped Bitcoin (WBTC) yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://wbtc.network/
Github
https://github.com/smartcontractkit/chainlink
Documentation
https://wbtc.network/assets/wrapped-tokens-whitepaper.pdf