Zcash (ZEC) Coin Nereden Alınır?

zcash

Zcash (ZEC)

$ 98.15 13.74%

Zcash (ZEC) Coin Nedir?

ZCash, Bitcoin’in doğasında bulunan bazı kusurları ele almak için tasarlanmış, mahremiyet ve anonimliğe odaklanan merkezi olmayan bir iş kanıtı (PoW) kripto para birimidir. Ağdaki düğümlerin, ağ üzerinde gerçekleşen işlemlerin herhangi bir hassas bilgiyi ifşa etmeden işlemleri doğrulamasını sağlayan “zk-SNARK sıfır-bilgi kanıtı” teknolojisini kullanır.

Zcash, işlemleri halka açık bir blok zinciri aracılığıyla iletmektedir. Ayrıca diğer blok zincirlerinden farklı olarak, ZEC Coin işlemleri, gönderen adresi, alan adresi veya gönderilen miktarı ifşa etmez. Zcash ağında, adresler özel (z-adresleri) veya şeffaf/genel (t-adresleri) şeklindedir. Bu iki adres türü birlikte çalışabilir.

Ekibe göre temel özellikleri arasında; düşük ücretli işlemler, şifreli notlar (gönderenin alıcıya ilgili bilgileri eklemesine izin verir), ödeme açıklaması (işleme özgü ayrıntıları üçüncü taraflara açıklamaya izin verir), çoklu imza işlemleri, işlemin sona ermesi gibi özellikleri vardır.

Zcash (ZEC) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Zec coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Zcash coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Zcash (ZEC) Coin Kaç TL?

Zcash (ZEC) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

1,554.92
zcash
Zcash (ZEC)
1h2.09%
24h13.74%
TRY
USD
EUR

Zcash (ZEC) Coin Yorumları

Zcash (ZEC) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://z.cash/
Github
https://github.com/zcash/zcash
Documentation
https://docs.z.cash/
Discord
https://discord.gg/8t4zXje