Zilliqa (ZIL) Coin Nereden Alınır?

zilliqa

Zilliqa (ZIL)

$ 0.059483 18.27%

Zilliqa (ZIL) Coin Nedir?

Yüksek ölçeklenebilirlik ve yüksek işlem elde etmek için parçalama kavramını kullanan Zilliqa, kripto para birimi olarak kullanılmasının yanı sıra ZIL coin sembolü altında akıllı sözleşmeleri ve işlemleri destekleme işlevini de yerine getiren yeni bir blok zinciri tabanlı platformdur. Zilliqa’da geliştirme çalışmaları resmi olarak Haziran 2017’de başladı ve test ağı Mart 2018’de yayına girdi. Haziran 2019’da ise platform ana ağını başlattı.

Parçalama (sharding), büyük bir bilgisayar ağını, merkezi bir otorite olmadan, tamamen merkezi olmayan bir şekilde otomatik olarak alt ağlara bölme teknolojisini ifade eder. Bu nedenle, her bir işlemi tek tek işlemek yerine, iş, her biri kendi işine bakan düğüm gruplarına bölünür ve sonuçları daha büyük grupla paylaşır.

Zilliqa, akıllı sözleşme ekosistemini geliştirmeye devam etmektedir ve dünyanın ilk yüksek verimli kamu blok zinciri olan Zilliqa‘nın başlıca özelliklerinden biri, binlerce işleme oldukça kolay bir şekilde izin verebilmesidir. Zilliqa’nın mevcut blok zinciri, saniyede 2.500‘e kadar işlem yapma yeteneğine sahipken, Ethereum aynı işlemi 10-20 saniyede yapıyor. Bitcoin, saniyede yaklaşık 7-14 işlem yapabilir.

Zilliqa (ZIL) Coin Nasıl Alınır?

1.Adım: Yatırım yapmak veya kripto paraların sağladığı avantajlara sahip olmak isteyen herkes Zil coin nereden alınır sorusunun cevabını merak ediyor. Kripto para almak için öncelikle sanal bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Coin satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için dünya genelinde kullanılan Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi gerçek para birimleriyle coin satın alabileceğiniz Binance borsasına buradan kayıt olmanız gerekmektedir. Binance hesabı oluşturarak birçok altcoin, vadeli piyasa, margin gibi içeriklere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2.Adım: Eposta sekmesinden sık kullandığınız bir eposta veya mobil sekmesinden cep telefonu numaranız ile kayıt işlemini tamamlayın. Kayıt işleminden sonra aşağıdaki pencereden “Kredi Kartınız ile Kripto Alın” seçeneğini seçin ve kimliğinizi doğrulayın.

3.Adım: Satın almak istediğiniz tutarı ve almak istediğiniz kripto parayı seçerek işleme devam edin. Güvenlik nedeniyle Kredi kartı / Banka kartı bilgileriniz hesabınızı oluşturduğunuz isimle birebir aynı olması gerektiğini unutmayın. Havale / EFT yoluyla kripto satın almak için ise Binance Hesabına Para Yatırma rehberini inceleyerek Binance hesabına nasıl Türk Lirası yatıracağınızı öğrenebilirsiniz.

4.Adım: Satın almak istediğiniz kripto para listede çıkmıyorsa, USDT1 USDT = 1 $ sabit kripto para olarak kullanabilirsiniz” satın alın. Al-Sat > Klasik adımını izleyerek USDT ile dilediğiniz coini satın alabilirsiniz. Zilliqa coin nasıl alınır sorusunu cevapladık, binance hesabınızdan bulunan cüzdan özetine tıklayarak satın aldığınız kripto paraları artık görüntüleyebilirsiniz. Aldığınız varlık değerlendiğinde satabilir ve banka hesabınıza tekrar Türk Lirası olarak çekim işlemini yapabilirsiniz.

Zilliqa (ZIL) Coin Kaç TL?

Zilliqa (ZIL) coin fiyatı aşağıdaki tabloda TL, USD ve Euro para birimleriyle anlık olarak güncellenmektedir.

0.950524
zilliqa
Zilliqa (ZIL)
1h3.57%
24h18.27%
TRY
USD
EUR

Zilliqa (ZIL) Coin Yorumları

Zilliqa (ZIL) coin yorumlarına ve kripto para hakkında bilgilere aşağıdaki resmi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Website
https://www.zilliqa.com/
Whitepaper
https://docs.zilliqa.com/whitepaper.pdf
Github
https://github.com/Zilliqa/Zilliqa
Medium
https://medium.com/@zilliqa
Documentation
https://dev.zilliqa.com/docs/apis/api-introduction/
Telegram
https://t.me/zilliqachat
Youtube
https://www.youtube.com/channel/UCvinnFbf0u71cajoxKcfZIQ